בדיקות קורונה
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

יותר מ-50 ישראלים נדבקו בקורונה עקב מגע עם מטיילים ששבו מטורקיה

עשרות ישראלים נדבקו בקורונה בעקבות מגע עם מטיילים ששבו מטורקיה. עוד נודע כי מדובר בלפחות 50 מקרים ידועים של נדבקים, בפרט במחוזות צפון וחיפה. לפי דוח של פיקוד העורף, מומלץ להגביר את מאמצי האכיפה על בידודים של אנשים ששבים מחו"ל בכלל המגזרים. ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו הותקף מילולית בביקור במודיעין עילית: "רשע, אל תסגור בתי כנסת"
דקלה אהרן-שפרן ודניאל אלעזר
22 באוקטובר 2020
13:56
עודכן ב 16:25

עשרות ישראלים נדבקו בקורונה בעקבות מגע עם מטיילים ששבו מטורקיה, כך פורסם היום (חמישי) בכאן חדשות. עוד נודע כי מדובר בלפחות 50 מקרים ידועים של נדבקים, בפרט במחוזות צפון וחיפה. לפי דוח של פיקוד העורף, מומלץ להגביר את מאמצי האכיפה על בידודים של אנשים ששבים מחו"ל בכלל המגזרים.

עוד עלה מהדוח הזה כי חלה עלייה קלה בשיעור הבדיקות החיוביות בחברה הערבית. הדוח קורא לשפר את מאמצי ההסברה ולהעלות את התודעה לחשיבות הבדיקות במגזר זה.

בתוך כך, ממונה הקורונה פרופסור רוני גמזו ביקר היום במודיעין עילית ונפגש עם ראש העיר. ביציאתו משם צעקו לעברו תושבים: "רשע, אל תסגור בתי כנסת". 


משרד הבריאות עדכן היום כי מניין המתים מהנגיף עומד על 2,319. מספר החולים שמצבם קשה עומד על 600, מהם 226 מונשמים. אתמול נדבקו 1,094 בני אדם ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 2.7%. מספר החולים הפעילים עומד על 19,207. 

תיעוד: חתונה המונית בטיילת בת ים

סרטון שהגיע לידי כאן חדשות חושף חתונה שנערכה אמש בניגוד להנחיות בטיילת חוף בת ים, בניגוד להנחיות וללא שמירת מרחק. לפני האירוע בני הזוג פנו לעירייה ועידכנו על כוונתם להתחתן באזור הטיילת. בעיריית בת ים מסרו להם שהדבר יתאפשר כפוף לשמירה על ההנחיות, אך כפי שנראה בתיעוד - הן הופרו.

בעיצומו של הטקס, בשלב החופה, הגיעה המשטרה למקום בעקבות דיווח שהתקבל על האירוע. השוטרים שוחחו עם אחיה של הכלה ועזבו כעבור זמן קצר לאחר שראו שההתקהלות פוזרה והחתונה הסתיימה, לא חולקו קנסות לבעלי האירוע.

מאיר בכר, פעיל חברתי בעיר שתיעד את ההתקהלות, אמר בשיחה עם כאן חדשות: "אני מאחל מזל טוב לזוג, אבל זה לא ייתכן שכל אחד - בזמן כזה קשה שאנחנו שומרים על עיר ירוקה - יעשה חתונה עם האורחים שלו. מצווה גדולה לשמח חתן כלה, אבל אסור שזה יהיה על חשבון הבריאות של תושבי בת ים".