פרשת גילה גמליאל: שני חיילים זוכו מחשד להדלפה ולא יענשו

20 החיילים, רובם עתודאים, שנכנסו לתיק לאחר הפרסום ייענשו • מפקד פיקוד העורף יקיים תחקיר נוסף בשבוע הבא בשיתוף עם משרד הבריאות
משה שטיינמץ
22 באוקטובר 2020
21:31

אחרי פרסום כאן חדשות: מפקד מערך התחקור בצה"ל אל"מ רלי מרגלית תיחקר היום (חמישי) את כל החיילים שנכנסו לתיק החקירה האפדימיולוגית של השרה גילה גמליאל. ממסקנות התחקיר הראשוני עולה כי כ-20 החיילים, רובם עתודאים, נכנסו לתיק לאחר הפרסום בתקשורת, והוחלט שכולם ייענשו.

שני חיילים שנכנסו לתיק טרם הפרסום זוכו מהחשד להדלפה ולא ייענשו, לאחר שהתברר שהם אלה שפתחו מלכתחילה את החקירה האפדימיולוגית, וכשגילו כי מדובר בשרה בממשלה העבירו את המשך החקירה למפקדם.

 מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין, החליט לקיים תחקיר נוסף בשבוע הבא בשיתוף עם משרד הבריאות. התקלה באבטחת המידע תתוקן במערכת מידע חדשה שנכנסת למפקדה בימים אלה, ובה תימנע הכניסה החופשית של חוקרים אפדימיולוגיים לתיקים שלא בטיפולם.

מפקד מפקדת "אלון", תת אלוף ניסן דוידי, אמר מוקדם יותר היום כי הוא מצר על האירוע. "זהו אירוע לא טוב. חסמנו לחיילים האלה את היוזר והם יתוחקרו", הבהיר דוידי. הוא גם הזהיר מפני חוסר שיתוף הפעולה מצד מתושאלים בחקירות האפידמיולוגיות: "ניכרת פה בעיה שמקשה עלינו לקטוע שרשראות הדבקה".