פרופ' זאב רוטשטיין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: בית החולים הדסה במו"מ עם גורמים באמירויות על הקמת שלוחה בדובאי

מנהל בית החולים פרופ' זאב רוטשטיין אישר את הפרסום: "קיבלתי הצעות פרקטיות בדובאי". הקשר נוצר באמצעות גורמים אמריקניים ואנשי עסקים, ולבית החולים מוצעים תקציבים ומבנים
קטי דור
26 באוקטובר 2020
10:18
עודכן ב 12:22

בית החולים הדסה מנהל משא ומתן עם גורמים באיחוד האמירויות על הקמת שלוחה של הדסה בדובאי, כך פורסם לראשונה הבוקר (שני) בתוכנית "סדר יום", בכאן רשת ב.

מנהל בית החולים פרופסור זאב רוטשטיין שהה בדובאי בשבוע האחרון וניהל את המגעים מקרוב. רוטשטיין מסר בתגובה לפרסום כי "מדובר בהצעה שהיא מהפכה - להקים את בית החולים הדסה כמעצמה רפואית באיחוד האמירויות".

רוטשטיין אישר את הפרסום בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "חזרתי השבוע מהאמירויות, היו לי פגישות מאוד מעניינות. ההצלחה שלי היא הצלחה של הדסה בירושלים, אבל יכול מאוד להיות שהממשלה או משרד האוצר חושבים שהדסה זה דבר מיותר במדינה. קיבלתי הצעות פרקטיות בדובאי. יכול להיות שהמרכז הזה, שמכיל את הרופאים הכי טובים שאני מכיר, יימצא עצמו במקום אחר".

הקשר נוצר באמצעות גורמים אמריקניים ואנשי עסקים, ולבית החולים מוצעים תקציבים עצומים ומבנים. משמעות ההצעה עשוייה להיות מעבר של רופאים ויחידות מחקר מירושלים לדובאי. יוקם צוות ללימוד ובדיקה של הפרטים.

בית החולים הדסה מצוי במשבר תקציבי חמור, שהחריף בתקופת מגפת הקורונה. בבית החולים מתקשים לשלם משכורות לצוות. ביוני פנה בית החולים למשרדי האוצר והבריאות בשם בתי החולים הציבוריים בישראל. בפנייה נכתב כי "נוצר כצפוי בימים אלה משבר תזרימי כספי בכלל בתי החולים הציבוריים, ובכללם בהדסה".