חמיס אבולעפיה

חבר מועצת "כאן" חמיס אבולעפיה הלך לעולמו

אבולעפיה, ממנהלי רשת המאפיות "אבולעפיה", מת בגיל 60 לאחר שנדבק בקורונה
ערן זינגר ואיתי שיקמן
27 בנובמבר 2020
08:46
עודכן ב 12:59

הלך לעולמו איש העסקים, העיתונאי, הפובליציסט, חבר מועצת הנהלת תאגיד השידור הישראלי "כאן" ואחד מסמלי הדו-קיום ביפו, חמיס אבולעפיה. בן 60 היה במותו. אבולעפיה נדבק לפני כמה שבועות בקורונה ועד מהרה מצבו הידרדר. הוא אושפז בבית החולים איכילוב שם הורדם והונשם. היום (שישי) נקבע מותו. הוא ייקבר היום בבית הקברות המוסלמי בעיר העתיקה ביפו.

אבולעפיה הוא דור שישי לניהול מאפיית "אבולעפיה" ביפו, שבעשרות השנים האחרונות הפכה לרשת. יחד עם ארבעת אחיו הוא החזיק בשליטה ברשת שנוסדה ב-1879. החל מסוף שנות ה-60 של המאה הקודמת נודעה המאפייה הודות לכך שסגרה את שעריה בחגי ישראל, על אף שהיא בבעלות ובניהול ערבי.

אבולעפיה שימש חבר מועצת הנהלת התאגיד "כאן" עד ליום מותו. הוא היה בעל תואר ראשון במדעי החברה והרוח, ובעל תואר במשפטים ותעודה בתקשורת. במשך שנים עסק בתחום החינוך וכמרצה לתקשורת, אזרחות ובנושאי דו קיום יהודי-ערבי, בעיקר על סמך ניסיונו ופועלו ביפו. בעברו שימש ככתב בטלוויזיה המצרית, הגיש תכנית שבועית ברדיו תל אביב והעביר הרצאות בתחום התקשורת לפורומים אקדמאיים ערביים. אבולעפיה שימש גם כפרשן ומגיש בכלי תקשורת מובילים בישראל ובחו"ל.

ח"כ מרב מיכאלי נפרדה מאבולעפיה בפוסט אישי."תמיד היה מחזק לפגוש אותו במאפיה ולשמוע ממנו שצריך להביט קדימה כי אנחנו חפצי חיים", כתבה. "מותו בטרם עת משאיר אותנו בלי לוחם גדול למען חיים משותפים ושלום".