-
צילום: אי-פי

אחרי צרפת ואוסטריה: ראש ממשלת בריטניה הכריז על סגר בנובמבר

הסגר צפוי להימשך עד 2 בדצמבר. עם זאת, מערכת החינוך הבריטית לרבות אוניברסיטאות, תיכונים ובתי ספר, תישאר פתוחה. "אין לפגוע בעתיד ילדינו", אמר ראש הממשלה. בממלכה מציינים 21,915 מקרי הדבקה חדשים ביממה האחרונה במה שמעלה את מניין הנדבקים הכללי ליותר ממיליון
גיא בריצמן
31 באוקטובר 2020
21:07

אחרי צרפת ואוסטריה, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הכריז הערב (שבת) על סגר שני מחודש נובמבר, שצפוי להימשך עד ל-2 בדצמבר. עם זאת, מערכת החינוך הבריטית לרבות אוניברסיטאות, תיכונים ובתי ספר, תישאר פתוחה. "אין לפגוע בעתיד ילדינו", אמר ראש הממשלה. מפרוץ המגפה נדבקו יותר ממיליון בריטים וכ-46 אלף מתו מהנגיף בממלכה.

ג'ונסון הוסיף בנאומו: "שום ראש ממשלה אחראי לא היה נוהג אחרת. אף אחד לא רוצה להטיל את ההגבלות האלה, אנחנו לא רוצים לסגור עסקים ומסעדות רק במקום אחד במדינה. הזמן לפעולה הוא עכשיו. עד ל-2 בדצמבר תצטרכו להישאר בבית ולעבוד משם וכן לרכוש רק מוצרים חיוניים".

מוקדם יותר פרסם עיתון ה"דיילי מייל" הבריטי שיועציו של ג'ונסון מזהירים שקצב ההתפשטות של הנגיף מהיר יותר מבתרחיש הגרוע ביותר. לדברי המומחים, דרוש סגר של חודש כדי למנוע מצב שבו לא תיוותר מיטת אשפוז פנויה אחת בבתי החולים בממלכה. 

בתוך כך, קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ הורה היום על סגר שני ברחבי המדינה. מיום שלישי יוטל עוצר משמונה בערב ועד שש בבוקר. מסעדות יהיו מורשות להגיש שירות רק ב"טייק אווי" ועסקי התיירות יהיו סגורים. הקנצלר הודיע כל כל העסקים שייאלצו להיסגר יפוצו בסך של 80% מסך מחזורם השנתי והביע תקווה שבחודש דצמבר ניתן יהיה להקל על ההגבלות בהדרגה. 

ביום רביעי הכריז נשיא צרפת עמנואל מקרון על סגר שני גם כן, שיימשך עד 1 בדצמבר. "לא ניתן למאות אלפים מאזרחינו למות", כתב מקרון בחשבון הטוויטר שלו. הנשיא הודיע כי בארים ומסעדות ייסגרו, וייאסר מעבר בין מחוזות. העובדים נקראים לעבוד מהבית ולהישאר בבית ככל האפשר. מי שירצה לצאת מביתו יצטרך לחתום על מסמך ולהציגו לפקח, אם יתבקש. עם זאת, בתי הספר יישארו פתוחים וכן יותרו ביקורים בבתי אבות.