יהודית רביץ

בחירות העורכים - כאן 88 | 3.11.2020

עדכון אחרון - 3.11.2020
מערכת כאן
04 בנובמבר 2020
11:53

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

דניאלה ספקטור ורותם בר אור - אל תפחד (מתוך: צו השעה)

לפני כמעט 20 שנה, בשלהי ימי מלחמת המפרץ, אהוד בנאי הוציא את שירו “אל תפחד”. בשיר ישנם רמזים לאירועי התקופה, המלחמה כמובן והתקף לב שחווה אביו של בנאי, השחקן יעקב בנאי. בין אם זו דמות אב או עם שרוי במלחמה בנאי מציע נחמה, עזרה ותמיכה. זה שיר על כוחן של אחדות וחברות ולתת לו פרשנות חדשה בשנת הקורונה זה כמעט מתבקש. לכן זה לא מפתיע שב-"צו שני" חלק ב' של פרויקט “צו השעה”, השיר הוקלט בידי דניאלה ספקטור ורותם בר אור, שמבצעים אותו בנימה אופטימית ומפיחים בו רוח חדשה.

“אם יחזור שוב רגע הפחד 
אבוא להושיט לך יד 
תמיד אהיה קרוב אליך 
לחבק במקרה שתרעד”

יהודית רביץ - תאר לך (זכרונות חמים)

"איך טלפון אחד קטן מעורר שוב געגוע" שרה פעם יהודית רביץ ובכן "איך שיר חדש וקטן מעורר שוב געגוע" שרים כולנו. ברוח האניגמטיות שמאפיינת אותה בשנים האחרונות רביץ הוציאה את השיר בלי הסברים או ראיון קידום כלשהו כפי שנהוג. אפילו הודעה כלשהי לעיתונות לא צורפה לשיר. מה אנחנו כן יודעים? שאת השיר הלחין דודו טסה, שגם אחראי על ההפקה והעיבוד יחד עם ניר מימון. את המיקס עשה יזהר אשדות. המילים הנוקבות והחודרות נכתבו בידי המשוררת דליה רביקוביץ׳ ז"ל. הרבה אופטימיות לא עולה מהשיר והוא פסקול מושלם לסתיו שמתחיל לתת אותותיו.

Aaron Frazer - Bad News

המתופף והזמר אהרון פרייזר החליט השנה לצעוד לקדמת הבמה. אחרי שנים עם להקת הסול Durand Jones & The Indications, איתה הוא אמנם שר מספר שירים אך בעיקר תופף, הוא הכריז על אלבום סולו שיצא בתחילת 2021. האלבום Introducing… מופק ומופץ בידי מי שבשנים האחרונות אחראי ללא מעט אלבומי בכורה של זמרי סול ורטרו, דן אורבך והלייבל שלו Easy Eye Sound. כל האלבום הוקלט בשבוע בלבד, ברוח הימים שבהם הכל היה פשוט יותר בעסקי המוזיקה. הסינגל Bad News נשמע כבר בהאזנה הראשונה כמו קלאסיקה וזה לא מקרי. לטובת האלבום גייס אורבך את חברי להקת האולפנים The Memphis Boys, נגני סשנים ותיקים ומנוסים שבין היתר הקליטו עם דאסטי ספרינגפילד את Son of a Preacher Man ועם ארית'ה פרנקלין את You Make Me Feel Like a Natural Woman. 

Royal Blood - Trouble's Coming

Royal Blood הוא צמד רוק אלטרנטיבי בריטי שכולל את המתופף בן ת’אצ’ר והבסיסט/סולן מייק קר. מאז 2012 שחרר הצמד שני אלבומים ועכשיו הם הוציאו סינגל חדש בשם Trouble’s Coming בדרך לאלבום חדש. לדבריו של קר השיר סוטה מהקו המזוהה עם הלהקה לטובת הפקה גרובית יותר שמתרכזת בקצב. כל השיר נבנה סביבו והוא הוציא מכל האלמנטים האחרים את המיטב. זה הרגיש להם טבעי לחזור לסגנונות שהם עצמם אהבו בעבר אבל לא באו לידי ביטוי במוזיקה שלהם. כמעט כאילו הם צנזרו את עצמם עד כה. התוצאה היא שיר כיפי עם גיטרות עקשניות ואנרגטיות ואלמנטים אלקטרוניים.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים