כלא קציעות
צילום: משה שי, פלאש90

פרסום ראשון: אסיר ביטחוני הורשה לפקוד את קבר בנו באופן חריג

ערבי-ישראלי שנידון ל-20 שנות מאסר לאחר שסייע למחבל בביצוע פיגוע התאבדות ייצא הלילה כדי לפקוד את הקבר של בנו שנהרג בתאונת דרכים
כרמל דנגור ואורלי אלקלעי
04 בנובמבר 2020
21:15

באופן נדיר הותר לאסיר ביטחוני שהורשע בסיוע למחבל שעמד לבצע פיגוע התאבדות, לפקוד את קבר בנו.
זאת למרות שמדיניות שב"ס היא לא לאפשר יציאת אסירים ביטחוניים מהכלא, אלא במקרים חריגים במיוחד. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. 

מדובר באסיר זיאד ג'בארין, תושב אום אל פאחם שנידון ל-20 שנות מאסר על סיוע למחבל שעמד לבצע פיגוע התאבדות באמצעות חגורת נפץ. ג'בארין הורשע ב-2004 במגע עם סוכן חוץ, סיוע לאויב במלחמה, ונסיון לרצח. לפי פסק הדין, ג'בארין הסיע את המחבל שהיה חגור בחגורת נפץ, ואף הדריך אותו איפה להניח את המטען שברשותו.

השבוע ביקש ג'בארין להשתתף בלוויית בנו שנהרג בתאונת דרכים. בית המשפט אישר, אך המשטרה טענה שבלווייה עומדים להשתתף מאות אנשים. ג'בארין לא נכח בלוויית בנו שהתקיימה אתמול. בסופו של דבר, בהחלטה נדירה, התיר בית המשפט לג'אברין להגיע הלילה לפקוד, לבדו, את הקבר של בנו.

הוא ייצא מכלא קציעות שבדרום לבית העלמין באום אל פאחם שבצפון, כשהוא מלווה באבטחה כבדה. זאת, כאמור, למרות שיציאת אסירים ביטחוניים מבין כותלי הכלא כמעט תמיד אסורה. שירות בתי הסוהר הגיב לפרסום: "אנו לא מדווחים על תנועות כלואים מטעמים מבצעיים".