-
צילום: אי-פי

משרד הבריאות הכין תוכנית לקבלת חיסונים - על אף שאין עדיין חיסון

אומנם חיסוני קורונה עדיין אין, אבל משרד הבריאות הכין תוכנית היערכות לקבלת חיסונים, שלפיה, הראשונים לקבלם יהיו הצוותים הרפואיים ובעלי תפקידים חיוניים ואחריהם אוכלוסיות בסיכון. מקררים מיוחדים יוכנו לאחסונם
מערכת כאן
05 בנובמבר 2020
22:01

משרד הבריאות הכין תכונית היערכות לקבלת חיסוני הקורונה, על אף שאין עדיין חיסונים לנגיף. כך נחשף היום (חמישי) לראשונה ב"חדשות הערב" בכאן 11. על פי עיקרי התוכנית, הראשונים לקבל את החיסונים יהיו הצוותים הרפואיים ובעלי תפקידים חיוניים. אחריהם אוכלוסיות בסיכון ועדיין לא הוחלט לגבי ילדים ובני נוער שכן הם חולים במצב קל אבל מהווים גורם מדבק.


עוד על פי התוכנית, יוכן מקום אחסון קירור לחיסונים שיצטרכו להיות בטמפרטורה של מינוס 2 מעלות עד מינוס 80 מעלות, ויגובשו תהליכי הפשרה מיוחדים. בנוסף, תוכן תוכנית הסברה נגד מתנגדי חיסונים , מחשש מ"פייק ניוז" עקב העובדה שיגיעו חיסונים מסוגים שונים ומחברות שונות.

ממונה הקורונה החדש ביקש מפרופ' גבי ברבש לחזור לצוות המומחים

הצעד הראשון של פרופסור נחמן אש, ממונה הקורונה הנכנס, יהיה לשנות את הרכב פורום היועצים של הממונה הקודם. פרופסור אש יפנה לפרופסור גבי ברבש, שעזב לפני כחודש את פורום היועצים, ויבקש ממנו לחזור.


ברבש עזב את הפורום של גמזו על רקע חילוקי דעות עמו - הוא חשב שצריך להיכנס לסגר מוקדם יותר ממה שחשבו חברי הפורום, וחשב שזאת הייתה אשליה לציבור שאין צורך בסגר. העובדה שפרופסור אש מתכוון לפנות אליו לחזור, מעידה כי עמדותיו של אש דומות יותר לאלו של ברבש, וכי תמהיל פורום היועצים ישתנה לכיוון אחר ממה שהיה.

סקר במגזר הערבי: 46% לא סומכים על הרשות המקומית שתדע להתמודד עם הנגיף

משרד הבריאות פרסם היום נתונים מעודכנים בנוגע לתחלואה בקורונה, ולפיהם מניין המתים מהנגיף עלה ל-2,639, ומצבם של 331 מוגדר קשה.


בדיונים של גורמי מקצוע, הוצג בימים האחרונים סקר המגזר הערבי, שמראה כי אין אמון ביכולת הרשות המקומית להתמודד עם הנגיף – ושלא קיימת תחושת חירום במגזר למרות העלייה בתחלואה. מהנתונים עולה כי:

חניכי קורסים צבאיים לא מדווחים על תסמיני קורונה – מחשש מבידוד ונשירה

בצה"ל מזהים לאחרונה תופעה של "מוטיבציית יתר" בקרב חניכים בקורסים צבאיים - שלא מדווחים על תסמיני קורונה מחשש שייאלצו להיכנס לבידוד, יפסידו חלק משמעותי מהקורס ויאלצו לנשור. צה"ל פועל מול התופעה בעיקר באמצעים הסברתיים. בארבעת החודשים האחרונים המשטרה הצבאית חילקה 1,874 דוחות לחיילים על הפרת הנחיות הקורונה.


בהכנת הידיעה השתתפו קטי דור, עמיחי שטיין, משה שטיינמץ