נבחרת ישראל במשחקה מול סקוטלד באוקטובר
צילום: אי-פי

שעות לפני שריקת הפתיחה: בוטל משחק הנבחרת בנורווגיה

רשויות הבריאות בנורווגיה המליצו להתאחדות המקומית לדחות את משחק הידידות שתוכנן מול ישראל בשל חשש מהתפרצות בסגל נבחרת ישראל. אתמול אובחן חלוץ נבחרת ישראל מונאס דאבור כנשא הנגיף, אך לטענת ההתאחדות הישראלית אין לכך קשר לביטול המפגש
ליאן וילדאו
11 בנובמבר 2020
13:41

משחק נבחרת ישראל בכדורגל נגד נבחרת נורווגיה שאמור היה להיערך היום (רביעי) באוסלו בוטל על ידי התאחדות הכדורגל הנורווגית, בהתאם להחלטת הרשויות במדינה. אתמול פורסם כי חלוץ נבחרת ישראל והופנהיים הגרמנית מונאס דאבור נדבק בקורונה ולכן נגרע מסגל הנבחרת, אולם בהתאחדות לכדורגל נטען כי אין קשר בין ביטול המשחק למקרה של דאבור. 

למרות טענת ההתאחדות הישראלית, שאין קשר להדבקה של מונס דאבור בנבחרת, מצוטט פול בברקטוודט, מזכ"ל התאחדות הכדורגל הנורבגית, בעיתונות שם: "רשויות הבריאות אינן בטוחות בסכנת ההתפשטות לאחר התפרצות הוירוס בסגל הישראלי וממליצות לבטל את המשחק, אנו נלך כמובן על פי זה".

בהודעת ההתאחדות הנורבגית נאמר: "הערכות חדשות של מינהל הבריאות הנורבגי הובילו לכך שמנהל הבריאות הנורווגי ביורן גולדוג המליץ בחום שלא ישחק את המשחק". בימים האחרונים הייתה ביקורת ציבורית ותקשורתית נוקבת בנורבגיה בנוגע לקיום משחק הידידות "הבלתי חשוב" לטענתם, נגד ישראל בזמן התפשטות הנגיף.