-
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

כתב אישום הוגש נגד הצעיר שרצח את סבו וניסה להטביע את חתולתו

רפאל יונה, בן 21 מראש העין, רצה להרוג את החתולה כדי לאכול אותה. סבו, מרדכי בן נון, ניסה למנוע ממנו לעשות זאת, וכשפנה להתקשר למשטרה - דקר אותו למוות
איתי שיקמן
12 בנובמבר 2020
10:31

כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי מרכז נגד רפאל יונה, בן 21 מראש העין, בגין רצח בכוונה של סבו מרדכי בן נון, וריבוי עבירות של התעללות בבעלי חיים. הצעיר, שהתגורר עם סבו וסבתו, החליט להרוג את החתולה שלהם כדי לאכול את בשרה. הוא ניסה להטביע אותה בצידנית וסבו ניסה למנוע את המעשה. 

בזמן האירוע יונה החל לשבור חפצים שונים בבית, בן נון ואשתו יצאו מהדירה כדי להתקשר למשטרה. בתגובה הנאשם נטל סכין מטח רץ לעבר סבו, דקר אותו במצחו בחוזקה ורצח אותו.  

עוד עולה מכתב האישום שהצעיר התלל בחתולים ברחוב בחמש הזדמנויות נוספות בשנה האחרונה. במקרה אחד ניסה לשסף את גרונה של חתולה, בהזדמנות נוספת דקר חתולה באמצעות סכין בגבה, ובשלושה אירועים נוספים התעלל בהן באמצעות אבנים ומגרפה.

בבקשת המעצר כתבה עורכת הדין עדי ערד: "מסוכנותו הגבוהה של המשיב מקבלת משנה תוקף לאור העובדה שהמשיב בחקירותיו מודה בביצוע העבירות, תוך שהוא מתאר את ההנאה שהוא הפיק מביצוען ומצפייה בתיעוד שלהן".