פועלים פלסטינים נכנסים לישראל
צילום: פלאש 90

רפורמה בהעסקת פועלים פלסטינים: ההיתר יהיה על שם העובד

ארבעה שנים אחרי המלצות הצוות הבין משרדי: המדינה תוציא לפועל רפורמה מקיפה, שגם תאפשר לעובדים לעבור בין ענפים
נורית יוחנן
13 בנובמבר 2020
14:55

בעוד שלושה שבועות, המדינה תוציא לפועל רפורמה מקיפה בנוגע להעסקת פועלים פלסטינים בישראל - ארבע שנים אחרי המלצות הצוות הבין משרדי. מ-6 בדצמבר היתר העבודה יהיה אישי לעובד ולא קשור למעסיק ספציפי כפי שהיה עד כה. 

ב-2016 המליץ צוות בין משרדי להוציא לפועל רפורמה כדי להפסיק את מה שאפשר לכנות "כבילת העובדים הפלסטינים למעסיק" – כלומר העובדה שהיתר ההעסקה ניתן היום למעסיק הישראלי ולא לעובד הפלסטיני. למעסיק ישנה כיום מכסה של כמה פלסטינים הוא יכול להעסיק והוא בוחר את אותם פועלים. השיטה הזו מאפשרת ספסור בהיתרים ומובילה לכך שעובדים פלסטינים רבים משלמים שלא כחוק "דמי תיווך" בשביל הזכות לעבוד בישראל. תשלומים אלו מגיעים ל-1,500 עד 3,000 שקלים לעובד – מחצית ויותר מהשכר החודשי של עובדים שבדרך כלל מקבלים משכורות מינימום.

בדוח מבקר המדינה האחרון, שפורסם באוגוסט השנה, נכתב כי קיים "סחר בהיתרי העסקה של פלסטינים - התופעה המתמשכת של סחר בהיתרי ההעסקה ושל גביית תשלומים שלא כדין מעובדים פלסטינים על ידי מעסיקים ומתווכים - שנגרמה בין היתר עקב אי-מימוש של החלטת ממשלה". 

בתגובה לעתירה שתכנן ארגון "קו לעובד" להגיש לבג"ץ בנושא, המדינה הודיעה לארגון במסמך רשמי ומפורט שעליו חתומה לשכת האוכלוסין וההגירה כי ב-6 בדצמבר תצא לדרך רפורמה מקיפה בהעסקת העובדים שתכלול היתרים אישיים לעובדים, תוך מתן אפשרות לעבור מעבודה לעבודה והיתר לתקופת "חיפוש עבודה". זאת כדי לבער את התופעה של "דמי תיווך" עבור רישיון ההעסקה.

בארגון "קו לעובד מסרו: "המלאכה עוד מרובה, יש לוודא שתוקם מערכת שתאפשר לעובדים לחפש עבודה באופן עצמאי כדי למדר תיווך בלתי חוקי מהשטח הרווי בו. יש לוודא, שאיש לא ימשיך למצוא דרכים עקיפות לסחוט כספים מהעובדים, ולא פחות חשוב – יש ליידע את העובדים על ההחלטה".