תלמידים
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

ד"ר אלרעי-פרייס: יש רושם למגמה של עליית תחלואה בכיתות א'-ד'

קבינט הקורונה יתכנס היום לדיון נוסף. שר החינוך דוחף לחזרת כיתות ה'-ו' כבר מחר: "סגירת המוסדות לא תרמה לירידה בתחלואה". • קיש: עם תוספת בדיקות - בעוד 10 ימים אפשר יהיה לפתוח את כיתות ה'-ו' וי"א-י"ב
עמיחי שטיין
16 בנובמבר 2020
07:32
עודכן ב 13:22

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי-פרייס אומרת היום (שני) כי ישנו רושם למגמת עלייה בתחלואה בכיתות א'-ד'. בדיון בוועדת הקורונה בכנסת אמרה ד"ר אלרעי-פרייס כי אנו נמצאים במגמה לכיוון לא טוב. "מקדם ההדבקה סביב 1, וזה מצב עדין מאוד ולכן צריך לעשות מה שיכולים כדי להוריד את זה. כולנו בעד פתיחת מערכת החינוך. קראנו לכל עובדי מערכת החינוך לבוא להיבדק ובאו להיבדק רק רבע. פתחנו אפשרות ללמידה בחוץ ומקדמים רעיון של פתיחה דיפרנציאלית, שנשמעת על הנייר אידיאלית. יש ערים שמקדם ההכפלה שלהם כבר מעל 2 או סביב: כרמיאל, רמת גן, חולון והם יגיעו להיות במצב צהוב".

קבינט הקורונה יתכנס שוב אחר הצוהריים לדון בעניין מערכת החינוך. סגן שר הבריאות יואב קיש אמר הבוקר כי אנו בנקודה קריטית מבחינת התחלואה בקורונה ואם נמשיך בפתיחה המתוכננת, זה יוביל לסגר נוסף. קיש אמר בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב כי אפשר להחזיר את הלימודים בכיתות ה' ו-ו' וי"א-י"ב בעוד 10 ימים, אם ייעשו בדיקות נרחבות בכל בתי הספר שייפתחו. "אי אפשר לפתוח יותר ולהידבק פחות", אמר קיש. החינוך חשוב לכולנו, אך לפתוח את מערכת החינוך כאילו אין תחלואה גבוהה לא יהיה אחראי". על פתיחת מערכת החינוך במגזר החרדי אמר סגן שר הבריאות כי לא ניתנה הנחיה לפתוח אותה, אך במקומות רבים לא פועלים על פי ההנחיות.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

יו"ר ועדת החינוך, ח"כ רם שפע, אמר בתוכנית כי אנחנו בקטסטרופה במערכת החינוך. "במשך חודשים ארוכים אנחנו מסבירים שיש צורך לקבל החלטה קריטית ולהחזיר בצורה אחראית ומבוקרת. שוכחים שליש מהמערכת - ילדי כיתות ז'-י'. אני מציע להחזיר את כולם, לפחות לכמה שעות", אמר שפע.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

שר החינוך יואב גלנט התראיין היום בנושא בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב ואמר כי ראש הממשלה ביקש עוד זמן לחשוב על הדברים, בשל כובד משקל ההחלטה. "החינוך הוא נושא בעל חשיבות לאומית-ערכית, הסגירה של המוסדות לא תרמה בחודש האחרון ולו במעט להורדת התחלואה. יש חשיבות עצומה בפתיחת מערכת החינוך", אמר גלנט והוסיף כי "יש צורך להסתכל על הדברים בצורה מאוזנת ולא ליפול לבורות".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

שר החינוך גלנט פרסם אתמול מסר לתלמידים, להורים ולסגלי ההוראה בנושא פתיחת מערכת החינוך בו אמר כי הוא סבור שיש לפתוח את מערכת החינוך לתלמידי כיתות ה'-ו' וי"א-י"ב כבר בימים הקרובים.

אתמול בישיבת קבינט הקורונה, שנערכה שבע שעות, גלנט זעם על אי פתיחת הלימודים בכיתות ה'-ו' ופנה לנתניהו: "המשמעות של הדברים שנאמרו כאן היא ששנת הלימודים לא תיפתח בכלל. ראש הממשלה - האם אתה מוכן להחלטה כזו ששנת הלימודים לא נפתחת השנה?". בתגובה אמר נתניהו: "אני לא אומר מה אנחנו מחליטים. צריך לשקול מה פותחים ומה סוגרים, ולכל החלטה יש משמעויות כבדות. לא נקבל את ההחלטות כרגע".