הלווית הנרצחת מעראבה וופאא א-בהרה

עשרה בני משפחה של החשוד ברצח גרושתו בגליל נעצרו, עשרות משתתפים בהלוויית הנרצחת

בני המשפחה נעצרו בגין הפרעה לשוטרים בעת החיפושים אחר החשוד רביע כנאענה. על רקע הרצח, עשרות פעילים ופעילות מעראבה הפגינו נגד אלימות כלפי נשים
חן ביאר
17 בנובמבר 2020
14:37
עודכן ב 18:18

עשרה מבני משפחתו של החשוד ברצח גרושתו בעראבה שבגליל נעצרו בגין הפרעה לשוטרים בעת החיפושים אחר החשוד, רביע כנאענה. מהמשטרה נמסר היום (שלישי) כי בעת החיפושים כמה מהחשודים אף יידו אבנים לעבר השוטרים. מעצרם של שלושה מהחשודים הוארך, והשאר שוחררו בתנאים מגבילים.

כנאענה עצמו, שחשוד כי פגע במכוניתה של גרושתו וופאא עבאהרה אתמול בעראבה ודקר אותה, טרם נעצר. הוא תועד במצלמות אבטחה כשהוא נמלט ממקום התקיפה. היום השתתפו עשרות אנשים בהלוויתה של עבאהרה, וכ-150 פעילים ופעילות הפגינו בעראבה נגד אלימות כלפי נשים.


מותה של עבאהרה נקבע בבית החולים. כנאענה ריצה בעבר עונש מאסר על אלימות במשפחה, ובחודשים האחרונים היו התראות לגבי סכנה לחייה של גרושתו. על אף האזהרות, הפעולה היחידה שננקטה היתה בקשה חוזרת של שירותי הרווחה שתיכנס למקלט, אך עבאהרה סירבה כי רצתה להיות קרובה לילדים. 

בשירותי הרווחה המליצו לתת לעבאהרה הגנה, ובמשטרה העריכו שהיא נמצאת בסכנה לאלימות אבל לא בסכנת חיים. מנגד, במשטרה התריעו בפני אנשי הרווחה של עיריית עראבה שהם חוששים מהעובדה שהנרצחת והחשוד מתגוררים במרחק 500 מטרים זה מזו, ומהעובדה שיש לו נשק ושהוא לא מוכן להשלים עם זה שבנותיו לא נמצאות בחזקתו. 

בחדשות הערב אמש פורסם כי לפני חודש הוגשה נגד החשוד תלונה על הכאת בתו. המשטרה ביקשה להרחיקו מהילדה והאם ל-45 ימים, אך משום שלא נמצאו ראיות, בית משפט השלום בעכו קבע שיש להרחיקו לחמישה ימים בלבד. בבית המשפט הוא טען שהסימנים על פני בתו הם פצעי בגרות: "אמרתי לה לא לגרד, אחרת יישארו לה סימנים".

ביוני 2019 נאשם כנאענה בתקיפה של גרושתו ובאיומים עליה. לאחר שיצאה עם ילדיה לבית הוריה, שלח לה הודעות מאיימות: "אני לא רוצה לעשות משהו ששנינו נפסיד ממנו ובגדול, אל תכריחי אותי לעשות טעות". עוד כתב: "בשביל הילדים אני לא עושה חשבון ל-100 מאסרי עולם. אם אני מפסיד אותך לא מעניין אותי מאסר, ואולי לא תלייה". כנאענה הורשע בכתב אישום מתוקן בשתי עבירות של איומים ועבירה של תקיפת בת זוג. נוסף לכך הוא הורשע באיומים על חמותו.