סדר יום

שקט, הילדים מדברים: משדר מיוחד בכאן רשת ב

"סדר יום" עם קרן נויבך בתוכנית מיוחדת המוקדשת כולה לילדי ישראל. לצד קרן מגיש אורח, משה גרינברג תלמיד כיתה י' ומגישה אורחת, לילי ינאי, תלמידת כיתה ה'
סדר יום
18 בנובמבר 2020
10:17

לרגל יום זכויות הילד הבינלאומי, "סדר יום" בכאן רשת ב הקדישה תוכנית שלמה לילדים כדי להשמיע את קולם - שכמעט ולא נשמע בתקופה הזו. שיתוף ילדים בהחלטות שמשפיעות על חייהם הוא אחד העקרונות החשובים ביותר באמנה לזכויות הילד שישראל חתומה עליה. 

קרן נוייבך והמראיין האורח משה גרינברג, שוחחו עם יו"ר ועדת החינוך רם שפע על העיכוב בלמידה בחוץ: "זה לקח כמה ימים למשרד החינוך וקבינט הקורונה להתעשת ולאשר. פנינו במשך חודש לאישור. אנחנו באמצע נובמבר ועדיין שבויים בקונספציה של 1 בספטמבר - כל מערכת החינוך כן או לא". שפע אמר כי אחד השינויים המתוכננים על ידו הם במתכונת מבחני הבגרות: "הקורונה זו הזדמנות לצמצם את עולם הבגרויות. המערכת מקדשת את הבגרויות, ואת זה צריך לשנות - לבחון יכולות ולא שינון ידע".

יוסרה נג'אמי, תלמידת כיתה י' בלוד אמרה לנוייבך ולמראיינת האורחת לילי ינאי בן יעקב: "מה שיצא טוב מהתקופה הזו הוא שאני נהיית יותר סבלנית. עם הזמן למדנו להעריך יותר את המורים ואת המאמצים שלהם - בבית הספר שלי נותנים לנו יותר מ-200%. זה בידינו".

דלאל אלקרנאווי, תלמידת כיתה י"ב במגמת פיזיקה ברהט אמרה: "הכל בזום, גם הישיבות של מועצת התלמידים. חברים וחברות שאין להם מחשב או אינטרנט - אנחנו מצלמים ושולחים להם. אני מחכה לחזור לבית הספר".

צפו במשדר המלא: 

על מה שמעסיק ומטריד אותם בתקופה הזו ומה הם חושבים על התנהלות הממשלה ביחס אליהם. וגם על כך שאף אחד לא מתייעץ איתם.