-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קבינט הקורונה אישר: מספר השוהים בחנויות הרחוב יוגדל ל-10

עד כה הותר רק לארבעה קונים לשהות בחנות • שרים בקבינט הקורונה מתחו ביקורת על כך שההגבלות לא מיושמות • עראבה שבצפון הוכרזה אזור מוגבל למשך חמישה ימים. בוטלה את ההכרזה על אכסאל כאזור מוגבל
עמיחי שטיין, גילי כהן
18 בנובמבר 2020
22:51

קבינט הקורונה אישר היום (רביעי) להגדיל את התפוסה המרבית בחנויות רחוב ובמתחמים פתוחים מארבעה קונים לעשרה בכל זמן נתון. ועדת החוקה של הכנסת תתכנס מחר בבוקר לאשר את התקנות כדי שייכנסו לתוקף מיד.

בתוך כך, שרים בקבינט הקורונה תוהים מדוע 48 שעות אחרי סיכום הקבינט וההחלטה על החמרת ההגבלות בערים כתומות ואדומות - אין עוצרים ליליים או עוד סגרים על ערים אדומות. כמה מהשרים אמרו לכאן חדשות: "מדברים על הגבלות חדשות – אבל את ההגבלות שהסכימו עליהן לא מיישמים. אין עוצר לילי ואין הרחבת סגרים - לא ברור למה העסק הזה לא מתקדם. אם רוצים לעצור את העלייה בתחלואה – זה הכלי המרכזי".

בנוגע לעוצר לילי על ערים כתומות, אמרו אותם השרים כי "נדרשת חקיקה בעניין, אבל הורדת הקריטריון לערים אדומות אינה דורשת חקיקה הייתה אמורה להביא להכרזה על סגר ביותר מעשר ערים". ועדת השרים המיועדת הכריזה על עראבה שבצפון כאזור מוגבל למשך חמישה ימים, וביטלה את ההכרזה על אכסאל כאזור מוגבל.