אורלי לב, סדי בן-שטרית
צילום: כאן חדשות, דוברות המשטרה

פרסום ראשון: המשטרה מבקשת לפתוח בחקירה נגד אורלי לב וסדי בן-שטרית

אפריים גרייף, שאיחל למשפחת פרקש לאבד עוד בן והתנצל, פרסם ברשתות החברתיות הערות ברוח דומה על המוחים נגד ראש הממשלה
מרדכי גילת
20 בנובמבר 2020
20:05

המשטרה צפויה לבקש לפתוח בחקירה נגד הפעילים החברתיים אורלי לב המזוהה עם תומכי ראש הממשלה בנימין נתניהו ונגד סדי בן שטרית הנמנה על ראשי תנועת "קריים מיניסטר". כך פורסם הערב (שישי) לראשונה בתוכנית "השבוע" בכאן 11. בן שטרית כינה את נתניהו היטלר, ואילו לב כינתה כך את התובעת במשפט ראש הממשלה ליאת בן ארי.


בתוך כך, אפרים גרייף, מפעילי המחאה שבראשה עומדת אורלי לב, שאיחל למשפחת פרקש לאבד עוד בן ובהמשך התנצל, פרסם לאחרונה ברשתות החברתיות הערות ברוח דומה למוחים נגד ראש הממשלה. בפוסטים שפרסם כתב גרייף על המוחים: "שיקבלו מחלות ונקווה שימותו כמה שיותר... שיקבלו אירוע מוחי ויישארו משותקים". עוד כתב גרייף "רובם הם אנשי קיבוץ... אני מקווה שאותם קיבוצים יעלו באש על ידי חמאס ושלא יישאר מהם זכר".

בהפגנה שהתקיימה בקיסריה בלילה שבין שלישי לרביעי מול בית משפחתו של חלל צה"ל תום פרקש, קראו תומכי נתניהו קריאות נגד הוריו של פרקש בשל תמיכתם במחאה נגד ראש הממשלה. בין השאר נשמעו המפגינים ובראשם אורלי לב אומרים לאמו של פרקש "אלוהים שילם לך, מאחל לך עוד אחד כזה" ו"האובדן שלכם לא נותן לכם זכות לארח אנרכיסטים".

למחרת, פרסמה מפלגת הליכוד הודעה בה נאמר כי ראש הממשלה נתניהו מגנה בתוקף כל אמירה מסוג זה הקשורה לאובדן ולשכול, לרבות הקריאה שנשמעה בהפגנה בקיסריה. "כמי שחווה על בשרו את ייסורי השכול, ראש הממשלה מקפיד כל חייו לכבד את תחושת האובדן של כל המשפחות השכולות, וכך חייבים לנהוג כולם - מימין ומשמאל", נאמר בהודעה. קודם לכן גינו את האירוע נשיא המדינה ריבלין, שר הביטחון גנץ וראש האופוזיציה לפיד.

בהפגנה שקיימה תנועת "קריים-מינסטר" נגד ראש הממשלה נתניהו בראש העין ביום רביעי, נשא דברים בן-שטרית. בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נשמע בן-שטרית אומר: "אין מחילה להרס ולהתעמרות בנו האזרחים. בשנות ה-30 היה צורר ליהודים. הוא היה בגרמניה והוא התנהג בדיוק כמוך".

נשיא המדינה ראובן ריבלין גינה את הדברים ואמר כי "השוואת ראש הממשלה נתניהו לצורר היהודים היטלר איננה מחאה לגיטימית, שיח שכזה מזעזע את יסודות הבניין המשותף שהקמנו ועל כולנו להוקיע אותו". את דברי בן-שטרית גינו שר הביטחון גנץ, ראש האופוזיציה לפיד וראש הקואליציה מיקי זוהר.