יעקב אדרי ולהב 433
צילום: פלאש 90

פרשת השחיתות באור עקיבא: 5 חשודים נוספים נעצרו ושניים עוכבו לחקירה

בין העצורים, שלושה קבלנים בעלי חברות גדולות, איש עסקים ובעל חברת הסעות. המשטרה תבקש היום להאריך שוב את מעצרו של ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי. מסתמן שהלוביסטית אורלי יחזקאל תשוחרר בתנאים מגבילים
דניאל אלעזר ואורלי אלקלעי
23 בנובמבר 2020
11:40

פרשת השחיתות באור עקיבא: המשטרה עצרה היום (שני) חמישה חשודים נוספים ושניים אחרים עוכבו לחקירה. בין העצורים, שלושה קבלנים בעלי חברות גדולות, איש עסקים ובעל חברת הסעות. המשטרה תבקש היום להאריך בפעם הרביעית את מעצרו של ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי. מסתמן שהלוביסטית אורלי יחזקאל תשוחרר בתנאים מגבילים.

לפני כשבועיים הותר לפרסום כי ראש העיר והשר לשעבר יעקב אדרי, הוא החשוד המרכזי בפרשה. אדרי חשוד בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, הלבנת הון ועבירות מס. השופט גיא אבנון אמר בעת ההחלטה על הארכת המעצרו: "ממצאים שנתפסו במהלך היום בשילוב דבריו של החשוד בחקירתו, מחזקים למצער חלק מהחשדות המיוחסים לו".

השופט אבנון הוסיף כי "חומר החקירה שהובא לעיוני מבסס חשד סביר הקושר את החשוד למלוא העבירות המיוחסות לו. צודק בא כוח המבקשת בטענתו כי החשוד שלפניי, בכיר החשודים, הוא זה שעומד לכאורה בראש ההיררכיה העבריינית, בגין סדרת מעשים שבוצעו לפי החשד לאורך תקופה ממושכת. חומרי החקירה שנאספו עד כה רבים ומגוונים".

עוורך דינו של אדרי, ד"ר יחיאל וינרוט, אמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "אני צופה שהתיק הזה יסתיים בלא כלום כמו שהסתיימו גם עניינים קודמים בעניינו. מדובר באדם רב עשייה עם רקורד ארוך שנים. לקחו ניירת שלפי מה שהבנתי היא חסרת חשיבות. הוא כרגע בחקירה". בתום הדיון בהארכת מעצרו של מרשו, אמר עו"ד וינרוט: "האמת תצא לאור. היו חקירות קודמות בעניינו שהסתיימו בחוסר אשמה וכך יקרה גם הפעם".