החשד לרצח התינוק בדרום: האם תשוחרר למעצר בית

מהדוח הפתולוגי עלה כי החבלות בראש התינוק נגרמו מטלטול אגרסיבי ביום שבו נשאר לבד עם האב
איציק זוארץ
23 בנובמבר 2020
16:53

החשד לרצח התינוק ליד אשקלון: האם החשודה תשוחרר למעצר בית בהסכמת המשטרה, בעקבות ממצאי הדוח הפתולוגי המלמד כי החבלות בראשו של התינוק נגרמו מטלטול אגרסיבי ביום שבו האב ובנו היו לבדם. המשטרה מעריכה שהאב פעל מתוך כוונה.

ביום שישי, אחרי סיום נתיחת גופתו של התינוק בן ה-4 חודשים, הוא הובא למנוחות בבית עלמין סמוך ליישוב ליד אשקלון בנוכחות עשרות בני אדם. גם ההורים, בני 27 ו-24, השתתפו בהלוויה, בליווי שוטרים.

ביום חמישי במהלך הדיון בעניין ההורים בבית המשפט התברר שהאם על פי החשד ידעה על מעשיו של האב, אך לא עצרה אותם. השופטת בדיון אמרה כי האם "בהכחשה". מעצרו של האב הוארך בשמונה ימים. במהלך הדיון האם גוננה על בעלה: "אני מכירה את בעלי שלוש שנים. הוא לא עשה את זה לתינוק". ‏מהחקירה עלה: האב הוא זה שתקף את הפעוט, האם ידעה ולא עשתה דבר. 

נציגת המשטרה חשפה בדיון כי "האם הייתה עדה לפגיעה בפעוט בדרך של טלטול והטחתו על הספה מצד האב". עוד היא הוסיפה כי מחומר החקירה עולה שמדובר בתינוק שהתעללו בו לאורך זמן.

במשטרה תיארו בדיון כי נערך עימות סוער בין ההורים: "בעימות האם סיפרה כי היה אירוע אחד שהוא הקפיץ אותו על היד וזה נראה לה חריג. היא צעקה עליו : 'מה אתה עושה?'".

נציגת המשטרה הציגה תמונות מיום לפני שהתינוק פונה לבית החולים. "יום לפני התינוק נראה נינוח וחייכן", אמרה. בסיכום הדיון אמרה השופטת: "התמונה היום ברורה יותר – ומסבכת את החשוד יותר מאשר את האם".