חברי מפלגת הליכוד
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הקלטות מישיבת הסיעה: מה חושבים בליכוד על ועדת הבדיקה ומצב המנדטים?

כך נשמעו הדיונים בחלק הסגור של ישיבת סיעת הליכוד: ח"כים בתחתית הרשימה חוששים למקומם ומציעים לבטל את הפריימריז. נתניהו ניסה להרגיע: "אשמע אותכם אם נגיע לשם"
יערה שפירא
24 בנובמבר 2020
13:40

לאחר שהמצלמה ששידרה את הצהרת ראש הממשלה אמש בסיעת הליכוד כבתה, חברי הכנסת המשיכו לשיחה פתוחה יותר. בהקלטות שפורסמו היום (שלישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב, ניתן לשמוע את חילופי הדברים בין חרי הליכוד. כשדנו על תוכניותיהם מול כחול לבן נוכח הקמת ועדת הבדיקה לצוללות, הציע חבר הכנסת שלמה קרעי: "להשיב מלחמה בכל הכלים שיש ברשותנו פרלמנטרית", ואילו השרה גמליאל תהתה אם "פרק הזמן (להגשת המסקנות) מסמן את תקופת הבחירות האופציונלית".

האזינו להקלטות בכאן רשת ב

חברי כנסת הנמצאים בתחתית רשימת הליכוד הביעו חשש מהידרדרות אפשרית במספר המנדטים של המפלגה. חלקם ביקשו מראש הממשלה לקדם הליך לביטול הפריימריז. נתניהו השיב: "שמעתי את ההצעה הזאת, והיא לא נראית בלתי הגיונית, אני אשמע אותכם אם נגיע לשם". ברקע דבריו נשמעו קולות הוויכוחים בין חברי הכנסת בשאלה אם יצליחו לאשר זאת ברוב של שני שלישים מחברי המרכז. 

הטונים התלהטו בשולי הישיבה, אז זעמה חברת הכנסת קטי שטרית על חברי כנסת שלא התייצבו להשקת השדולה שלה בכנסת למניעת אובדנות. היא הבטיחה כי תגייס את כל הקולות של תומכיה בעיר בית שמש לסגן השר יואב קיש, שהגיע לאירוע. "בסדר, בית שמש תיתן רק לך את כל הקולות. אני אעבוד על כך, ביי ביי. ברוך השם אני חזקה בבית שמש", ציינה.