אברג'יל
צילום: פלאש 90

"סגור את התיק": יצחק אברג'יל נאשם שאיים על התובע בתיקו

העבריין אמר לפרקליט ניסים מרום: "זו ההזדמנות האחרונה שלך". נאשם נוסף בתיק פנה גם כן לתובע: "אתה מפחד על עצמך?" - השניים נעצרו. עורך דינו של אברג'יל: "דו שיח כזה בין הצדדים היה עניין שבשגרה כל השנים שהמשפט מתנהל"
הדס גרינברג
24 בנובמבר 2020
14:34
עודכן ב 14:43

כתב אישום הוגש היום (שלישי) נגד העבריין יצחק אברג'יל בגין איום על ניסים מרום, ראש תחום פרקליטות במחוז תל אביב והתובע במשפטו בפרשה 512. אברג'יל נאשם שבסיום דיוני הסיכומים שלו בשבוע שעבר, הוא פנה לתובע ואמר לו: ״תסגור את התיק הזה. ניסים זאת ההזדמנות האחרונה שלך, תסגור את התיק״. 

בשלב זה פנה נאשם נוסף, אבי רוחן, לתובע ואמר: ״ניסים שמעת? זאת ההזדמנות האחרונה שלך. זו העצה הכי טובה שאני נותן לך״. קודם לכן פנה רוחן לתובע ואמר לו: ״תגיד אתה מפחד על עצמך?״ התובע השיב: ״אני לא מפחד על עצמי, אני מפחד מהתכנונים שלך על אחרים״; אז ענה לו הנאשם: ״מי שצריך ללכת ילך. אתה חושב שאני צריך את האולם (הדיונים בבית המשפט) להוציא הוראות? יש לי את הדרכים שלי״.

בעקבות חילופי הדברים, הפרקליט הגיש תלונה במשטרה והשניים נעצרו. בכתב האישום תואר כי ״במעשיהם איימו הנאשמים בצוותא על המתלונן בפגיעה שלא כדין בגופו בכוונה להפחידו״. במשטרה מבקשים להאריך את מעצרם עד תום ההליכים בתיק האיומים הנוכחי. המשמעות היא שינוי תנאי מעצרם בכלא השרון.

אברג׳יל, מראשי ארגון הפשע הגדולים בישראל, מרצה עונש מאסר בעקבות פרשה 512 שמתנהלת בבית המשפט בחמש השנים האחרונות. במסגרתה הוא מואשם שניהל ארגון פשיעה, וחשוד ברצח, מעורבות ברצח ועסקאות סמים בהיקף ענק ברחבי העולם. גם אבי רוחן נאשם בפרשה, ובסך הכול ישנם 18 נאשמים באחד מהתיקים הגדולים של ארגוני הפשע הבכירים בארץ. 

סנגורו של יצחק אברג׳יל, עורך הדין שמשון וויס, מסר לכאן חדשות: "אין לי אלא להצטער על כך שהמשטרה והתביעה מתנהגות באופן פרנואידי. דו שיח כזה בין יצחק אברג'יל לעורך הדין ניסים מרום היה עניין שבשגרה במהלך כל השנים שהמשפט הזה מתנהל, והתקיים עשרות פעמים. לבוא היום ולייחס לדברים פרשנות מאיימת זה עיוות של האמת והוצאת הדברים מהקשרם הנכון, עד כדי תחושת רדיפה של ממש".