מחמוד עבאס ברמאללה
צילום: פלאש 90

התפשטות קורונה בשטחים: ישראל בוחנת מתן סיוע רפואי לרשות הפלסטינית

רה"מ גם הורה לבחון את סגירת המעברים ביו"ש • ביהודה ושומרון התגלו ביממה האחרונה 1,107 חולים חדשים ומניין החולים הפעילים עומד כעת על כ-7,500 בני אדם. עד כה מתו מהנגיף בגדה יותר מ-500 בני אדם
גילי כהן ושמעון מיג'אן
25 בנובמבר 2020
13:29

התפשטות הקורונה בשטחים: בישראל בוחנים מתן סיוע רפואי לרשות הפלסטינית. ראש הממשלה בנימין נתניהו גם הורה היום (רביעי) לבחון את סגירת המעברים לשטחים הפלסטיניים ביהודה ושומרון. מקדם ההדבקה ביהודה ושומרון ורצועת עזה עומד על 1.4.

ביממה האחרונה התגלו ביהודה ושומרון 1,107 חולים חדשים ומניין החולים הפעילים עומד כעת על כ-7,500 בני אדם. עד כה מתו מהנגיף בגדה יותר מ-500 בני אדם. ברצועת עזה התגלו ביממה האחרונה 613 נדבקים חדשים ומספר החולים הפעילים עומד כעת על 6,803 בני אדם. 6 בני אדם נוספים מתו ביממה החולפת ומניין המתים עומד כעת על 78.

נציג משרד הבריאות הפלסטיני בעזה, יוסוף אבו א-ריש, אמר כי המטרה כעת היא לעצור את התפשטות הנגיף ברצועה. לדבריו, עוצר מלא אינו פתרון קבע ויוחלט עליו רק במצב של "התשה של מערכת הבריאות".

ראש הממשלה הפלסטיני, מוחמד אשתייה, הודיע השבוע כי החל מיום שישי הקרוב ועד ליום ראשון יחול עוצר מלא בכל מחוזות הגדה בשליטת הרשות הפלסטינית וייסגרו כל החנויות, למעט מאפיות ובתי מרקחת. זאת על רקע התפשטות הקורונה בגדה. צעד נוסף עליו הכריז אשתייה לצמצום התחלואה, שיחל בשבועיים שלאחר העוצר המלא - עוצר לילי בין השעות 19:00 בערב ל-6:00 בבוקר.