אסף אמדורסקי. צילום: יערה עגנון
אסף אמדורסקי. צילום: יערה עגנון

בחירות העורכים - כאן 88 | 24.11.2020

עדכון אחרון - 24.11.2020
מערכת כאן
25 בנובמבר 2020
13:58

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אסף אמדורסקי – שום דבר

כשאסף אמדורסקי שמע שהמשורר נתן זך מאבד את הזיכרון, כבר היה לו את הלחן לשירו של זך “שום דבר” והוא שקל אם לפנות אליו ולהשמיע לו. בסוף החליט שעדיף אם זה יגיע לאזניו במקרה, יום אחד. "ואם יחדל לפני שהשיר יתחיל - אז אולי כך נועד לקרות”, כותב אמדורסקי על השיר בעמוד הפייסבוק שלו. נתן זך ז"ל עזב אותנו לפני כמעט חודש. בזמן הזה, כמות נכבדת של יוצרים, מוזיקאים, משוררים ואמנים הביעו צער על פטירתו וזו דרכו של אמדורסקי להיפרד ולהודות לענק המילה הכתובה והמושרת.

Anat & Shuzin - La Petite Fille la Plus Jolie du Monde

“הילדה הכי יפה בגן”, שכתב יהונתן גפן והלחין יוני רכטר עוד בשנות ה-70 המאוחרות, הפך לאחד משירי הילדים הכי מוכרים ואהובים שלא התיישן עד היום. כעת הוא זוכה לגרסה חדשה בצרפתית - על הנייר מהלך תמוה, לא? אבל המוזיקה הישראלית באותן שנים הושפעה עמוקות מהשאנסון הצרפתי ובכלל עד אמצע שנות השבעים התרבות הישראלית התחקתה יותר אחר זו האירופאית (בניגוד לאמריקניזציה של ימינו). אז אולי זה היה שם בשיר מההתחלה? בין אם כן ובין אם לא זה עובד נהדר בגרסה החדשה של ענת מושקובסקי ושוזין (עוזי נבון ומכרים). ואגב, יהונתן גפן כתב את השיר בפריז.

Foo Fighters - Shame Shame

אחרי שמיצבו עצמם בעשור החולף כשומרי הגחלת של הרוק, דייב גרוהל ולוחמי הפו חוזרים עם אלבום חדש לפתיחת עשור רביעי של פעילות הלהקה. בפברואר 2021 הם ישיקו את Medicine at Midnight אלבומם העשירי. בינתיים הם כבר ירו את יריית הפתיחה עם סינגל הבכורה Shame Shame שכבר הספיק להגיע למקום הראשון במצעד ההשמעות של בילבורד. על פי גרהול השיר שונה מהחומרים הקודמים של הלהקה והוא משך איתו את כל האלבום. האמת? אנחנו לא שומעים הבדל כזה גדול, העיקר שיש שיר ואלבום חדש.

Paris Jackson - Let Down

להיות הבן של או הבת של זו לא משימה קלה בכלל, תשאלו את ג'יקוב דילן ושון לנון. במקרה של פריס ג'קסון הצל גדול יותר ומלווה בצד אפל שהיה חלק מהשיח הבולט של השנים האחרונות. נראה שלפחות מבחינה מוזיקלית, פריס ג'קסון לא מנסה אפילו לצעוד בעקבות אביה. זה לא שאפשר לטעון שהיא יוצרת אלטרנטיבית אבל היא גם לא יוצרת פופ כמו שאולי הייתם מצפים מבתו של מלך הפופ של המאה ה-20. אבל אם סינגל הבכורה שלה Let Down מעיד על שעתיד לבוא, אז אין ספק שמבחינת כשרון התפוח לא נפל רחוק מהעץ.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים