-
צילום: נתי שוחט פלאש 90

גנץ במכתב לנתניהו: דורש להעלות להצבעה את הגדלת הקנסות

פרופ' חזי לוי: "ייתכן שהחיסונים יגיעו בסוף דצמבר, לא נחייב להתחסן" מנכ"ל משרד הבריאות על סכנת ההתקהלויות בחנוכה: "לא יתקיים סגר יזום בחג, אך נעקוב אחר הנתונים" • הזמר איתי לוי בשדולת התרבות בכנסת: "לא רוצים תמיכה - רוצים לחזור לעבוד, אנשים קורסים"
נוב ראובני ושני נחשוני
25 בנובמבר 2020
17:51

שר הביטחון בני גנץ שיגר הערב (רביעי) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו שבו הוא דורש להעלות להצבעה בכנסת את הגדלת הקנסות, כפי שסוכמה בקבינט, כבר ביום שני. גנץ כתב לנתניהו כי כבר ב-5 באוקטובר נידונה הסוגיה בקבינט והתקבלה החלטה כחודש לאחר מכן. "אי מימוש ההחלטה פוגע ביכולתנו להילחם בקורונה, לפתוח את המשק ולהגביר את כלי האכיפה שברשותנו", כתב. 

עוד הוסיף גנץ: "לא ייתכן שבזמן שאנו דנים בישיבות הקבינט על דרכים לשמירה על ההנחיות וחיזוק המשמעת והאכיפה, אנו מעכבים מסיבות בלתי ברורות את מימוש ההחלטה. מדובר במסר בעייתי לציבור ונטילת כלי משמעותי ממערכת אכיפת החוק".

פרופ' חזי לוי: "לא נחייב להתחסן"

מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור חזי לוי, אמר היום בתדרוך לתקשורת כי ייתכן שהחיסונים הראשונים נגד קורונה יגיעו לישראל בסוף חודש דצמבר. "עיקר המשלוח של פייזר יתרכז ברבעים הראשון והשני של 2021, וימשיך גם אחר כך", הוסיף. מנכ"ל משרד הבריאות הדגיש כי לא יחייבו אזרחים בישראל להתחסן וכי החוק במדינה כלל לא מאפשר זאת. "אנחנו נסביר, נבקש, נדבר אל ליבם של אנשים", כך לדבריו.  

לגבי סכנת ההתקהלויות בחג החנוכה אמר פרופ' לוי כי ללא יתקיים סגר יזום במהלכו. "נעקוב אחרי הנתונים וההשלכות, וגם על כל הסרת מגבלה - אם זה בנושא המסחר, החינוך או פעילות תרבותית. במקום שבו התחלואה תעלה מעל למצופה - נשקול מחדש את הסרת ההגבלות". 

הזמר איתי לוי בכנסת: "לא רוצים תמיכה - רוצים לחזור לעבוד, אנשים קורסים" 

שדולת התרבות בכנסת התכנסה היום במטרה ליצור מתווה לפעילותם של אומנים ומוסדות התרבות. בדיון השתתפו חברי כנסת ונציגי עולם התרבות, בהם הזמר איתי לוי שהשמיע ביקורת נוקבת על ההתנהלות בענף עד כה. "אנחנו לא רוצים תמיכה, רוצים לחזור לעבוד", אמר. "אנשים קורסים, אנשים התאבדו. אנשים מאבדים את עצמם, את הכסף, מגיעים לחרפת רעב. חייבים לפתוח - מחר בוקר. בדיקות קורונה, רבע שעה בתנור, וזה הכל". 

לוי ביקר גם את התנהלותו של ראש הממשלה בדיון. "הראשון להתקשר כשמביאים את האירוויזיון או כשמישהו זוכה במדליה זה נתניהו", ציין. "כיף לבוא בשמחות, אבל לפעמים צריך לבוא גם בהלוויות. זה עצוב לי שתמיד כשזה מגיע לעולם התרבות יש משהו מוקצה. כאילו אנחנו אלו שהביאו את הקורונה".