-
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

ברגע האחרון – קבינט הקורונה אישר במשאל טלפוני את פיילוט פתיחת הקניונים

הקניונים המשתתפים בפיילוט ייפתחו ביום שישי. מחר תסתיים ההרשמה להגרלה בה יכולים להשתתף תשעה קניונים עצמאיים, בנוסף לשישה השייכים לקבוצות הגדולות ותוצאותיה יפורסמו לאחר מכן. פעילות הקניונים שיבחרו תבחן במהלך שבוע, לאחריו יוחלט מתי וכיצד יפעלו כל הקניונים ברחבי הארץ
דנה ירקצי
25 בנובמבר 2020
21:25
עודכן ב 01:00

פיילוט פתיחת הקניונים אושר הלילה (חמישי) במשאל טלפוני בקבינט הקורונה. הקניונים המשתתפים בפיילוט ייפתחו ביום שישי. היום תסתיים ההרשמה להגרלה בה יכולים להשתתף תשעה קניונים עצמאיים (בנוסף לשישה השייכים לקבוצות הגדולות) ותוצאותיה יפורסמו לאחר מכן. פעילות הקניונים שיבחרו תבחן במהלך שבוע, לאחריו יוחלט מתי וכיצד יפעלו כל הקניונים ברחבי הארץ. 

אתמול תוכנן כי הפיילוט יפעלו תשעה קניונים מהחברות הגדולות, ושישה קניונים שיבחרו בהגרלה. אך היום הצוות הבין-משרדי שאמון על התוכנית שינה את ההרכב, כך שיפעלו שישה קניונים מהחברות הגדולות, ועוד תשעה ייבחרו במסגרת הגרלה לאחר שיפורסם קול קורא. הקניונים שכבר ידעו שיפעלו - מלחה ירושלים, עזריאלי חיפה, איילון, הגדול פתח תקווה, גרנד קניון באר שבע והקריון.

הגבלות המתווה קובעות כי מותר יהיה להכניס למתחם אדם על כך שבעה מטרים רבועים. בכל חנות תהיה הגבלה של עד 10 אנשים בו-זמנית. בכיר בענף אמר לכאן חדשות: "משחקים בנו כמו באש, וגם בסוחרים כי לוקח זמן להכין את החנות. או שרוצים להתניע את המשק או שלא. לאורך כל היום נותנים לנו מסרים סותרים, זה פשוט אבסורד". 

הפיילוט אמור להימשך בין חמישה לעשרה ימים לכל היותר, כדי שאפשר יהיה להגיע מהר למסקנות. המדדים, לדרישת האוצר והקניונים עצמם, אמורים להיות מדדי התנהגות ולא מדדי תחלואה - כלומר, אם הקניונים יצליחו לוודא שהישראלים שמסתובבים בהם ישמרו על ריחוק חברתי. מי שייכנס לקניון יידרש להשאיר את מספר הטלפון שלו, כדי שניתן יהיה ליצור איתו קשר במקרה שייתקל באדם חולה קורונה מאומת.