תיעוד התקיפה בסוריה, הלילה

התקיפה המיוחסת לישראל בסוריה: נגד התבססות חיזבאללה

בישראל נמנעים מפגיעה באנשי ארגון הטרור הלבנוני כדי לא לעורר את המתיחות בגבול. אמש מסר מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם כי שמונה פעילים במיליציות הפרו-איראניות נהרגו בתקיפה • באיראן חוששים מפעולה של הנשיא טרמאפ - ההערכה בישראל היא שייזהרו לא לתת לו סיבות לתקוף
רועי שרון
25 בנובמבר 2020
22:07

התקיפה המיוחסת לישראל הלילה בסוריה כוונה נגד התבססות חיזבאללה בגולן, כך דווח בחדשות הערב בכאן 11. המטרות שהותקפו היו של ארגון הטרור הלבנוני ושל צבא סוריה. ההרוגים בתקיפה כולם סורים, ובישראל נמנעים בתקיפות מפגיעה באנשי חיזבאללה כדי לא להגביר שוב את המתיחות בגבול לבנון.

באיראן חוששים מפעולה של נשיא ארה"ב דונלד טרמאפ ולכן ההערכה בישראל היא שהם ייזהרו לא לתת לו סיבות לתקוף. בישראל מנצלים את החודש שנותר עד תחילת כהונתו של ממשל ביידן כדי לפעול בשטח סוריה.

אמש מסר מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם כי שמונה פעילים במיליציות הפרו-איראניות נהרגו בתקיפות בסוריה בליל רביעי. על פי ההודעה, התקיפה בוצעה במרכזים ומחסני נשק של אותן מיליציות. על פי דיווחים נוספים, חיל האוויר של צה"ל תקף מטרות בכפר רוויחינה שבדרום קוניטרה ובג'בל אל-מאנע, מדרום מזרח לבירה דמשק.

שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן, הגיש אמש מכתב תלונה רשמי למועצת הביטחון בו דרש לנקוט מיידית צעדים נגד הנוכחות האיראנית בסוריה ולגנות את האירועים האחרונים בהם הונחו מטעני חבלה סמוך לגדר הגבול עם סוריה. 

לפני שבוע, צה"ל תקף מטרות סוריות ואיראניות בתגובה להנחת המטענים מצדו הישראלי של הגבול. בסרטון שפרסם לאחר התקיפה אמר שר הביטחון בני גנץ כי "ישראל לא תסבול הפרות ריבונות בשום גזרה ולא תאפשר התעצמות מסוכנת בשום גבול".