נפרדים ממראדונה
צילום: אי-פי

פרידה מאגדה: הרגעים הגדולים של מראדונה

שחקן הענק השאיר אחריו שורה ארוכה של גולים מפוארים וביצועי מופת במגרש הכדורגל. עשרות שנים הוא סבל מהתמכרויות ובשנים האחרונות מצב בריאותו של כדורגלן העל היה רעוע מאוד. נשיא ארגנטינה ספד לו: "הבאת אותנו לפסגת העולם. עשית אותנו מאושרים כל כך" • ארונו של מראדונה יוצב בבניין של נשיא ארגנטינה ומסע הלוויה יצא משם
כתבי כאן חדשות
25 בנובמבר 2020
23:03

אוהדי כדורגל ברחבי העולם מתאבלים הערב (רביעי) על מותו של דייגו ארמנדו מראדונה, משחקני הכדורגל הגדולים בכל הזמנים, אם לא הגדול שבהם. מראדונה מת בגיל 60, אחרי שלקה בדום לב. עשרות שנים הוא סבל מהתמכרויות ובשנים האחרונות מצב בריאותו של כדורגלן העל היה רעוע מאוד. מראדונה השאיר אחריו שורה ארוכה של גולים מפוארים וביצועי מופת במגרש הכדורגל. ארונו של מראדונה יוצב בבניין של נשיא ארגנטינה ומסע הלוויה יצא משם.

מראדונה הוביל את ארגנטינה לזכייה במונדיאל 86' עם השער "יד האלוהים", מה שהפך לרגע השיא בקריירה שלו. הוא גם כיכב במדי "נאפולי" האיטלקית, והוביל אותה להישגים. הבולט שבהם - הזכייה בגביע "אופ"א" בשנת 1989. עוד שיחק, בין השאר, בברצלונה ובסביליה בספרד, ובקבוצת הפאר הארגנטינית "בוקה ג'וניורס".

נשיא ארגנטינה אלברטו פרננדז הכריז על שלושה ימי אבל במדינה וספד לכדורגלן הענק: "דייגו, הבאת אותנו לפסגת העולם. עשית אותנו מאושרים כל כך. לנצח נתגעגע אליך". הכדורגלן הארגנטינאי לאו מסי הוסיף: "הוא עוזב אותנו אבל לא עוזב, כי דייגו הוא נצחי. אני שומר על כל הרגעים היפים איתו". במועדון הכדורגל נאפולי, ספדו לו: "זו מכה קטלנית גם לעיר וגם למועדון", ואמרו כי ישנו את שם האצטדיון על שמו.

גם נשיא המדינה וחובב הכדורגל המושבע, ראובן ריבלין, שלח את תנחומיו: "מראדונה. אומן הכדורגל המופלא שהביא אור ושמחה למיליונים ברחבי העולם – תודה על רגעים בלתי נשכחים". ההספדים הגיעו גם מהאפיפיור פרנציסקוס, יליד ארגנטינה, שציין כי יזכור את אגדת הכדורגל בחיבה גדולה ובתפילותיו.