פלין, ארכיון
צילום: אי-פי

מנקה את השולחן: טראמפ הודיע שיעניק חנינה לגנרל מייקל פלין

היועץ לביטחון לאומי לשעבר הודה במסירת מידע כוזב ל-FBI על קשריו עם הממשל הרוסי. בחשבון הטוויטר שלו כתב טראמפ: ״זהו כבוד גדול עבורי להכריז על החנינה לגנרל מייקל פלין. ברכות לו ולמשפחתו״
בן יניב ומאיה ראכלין
25 בנובמבר 2020
23:15

נשיא ארה"ב היוצא דונלד טראמפ הודיע הלילה כי העניק חנינה לגנרל מייקל פלין, מי ששימש כיועצו לביטחון לאומי בראשית כהונתו והודה במסירת מידע כוזב ל-FBI בדבר קשריו עם הממשל הרוסי. בחשבון הטוויטר שלו כתב טראמפ: ״זהו כבוד גדול עבורי להכריז על החנינה לגנרל מייקל פלין. ברכות לו ולמשפחתו״.

פלין הודה כי שיקר ל-FBI על קשריו עם רוסיה, במסגרת החקירה של התובע המיוחד רוברט מולר על המעורבות בבחירות. מדובר בחנינה עם הפרופיל הגבוה ביותר בכהונת טראמפ - שמתקיימת כמובן כבר אחרי שהפסיד בבחירות, זמן קצר לפני שיצטרך לפנות את הבית הלבן.

מייקל פלין שירת בתור היועץ הראשון לביטחון לאומי בממשל טראמפ. הוא פוטר ב-2017. והוא אחד העובדים היחידים בממשל טראמפ שהודו באשמה או הורשעו במסגרת החקירות של התובע המיוחד רוברט מולר, על המעורבות הרוסית בבחירות 2016. מאז חודש מארס טראמפ אמר שהוא שוקל לחון את פלין. לטענתו: ה-FBI ומשרד המשפטים האמריקני ״הרסו״ את חייו של פלין ואת משפחתו, בלי בסיס עובדתי.