-
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בדרך לדרכון ירוק: כך יקבלו הישראלים תעודת מחלים

פרסום ראשון: בקופות החולים נערכים למבצע ענק של בדיקות סרולוגיות - אדם שיימצאו בגופו נוגדנים יקבל תעודת מחלים. האוכלוסיות שיוזמנו לביצוע הבדיקה כוללות בני משפחות של חולים מאומתים, ואת כל דיירי בתי האבות, הצוותים הפועלים בהם ובני משפחותיהם • במשרדי הממשלה בוחנים: לבדוק את כל האזרחים ביישובים כתומים
קטי דור וליאל קייזר
26 בנובמבר 2020
20:17
עודכן ב 20:58

פרסום ראשון: בקופות החולים נערכים למבצע ענק של בדיקות סרולוגיות במטרה להגדיל את אוכלוסיית המחלימים בישראל. היום (חמישי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי במסגרת התוכנית, יזומנו אנשים שלא חלו בקורונה לביצוע בדיקה סרולוגית, ואם יתברר שיש להם נוגדנים, הם יקבלו פנקס ירוק - תעודת מחלים או מחלימה. ממונה הקורונה, נחמן אש, אישר הערב את הפרטים בהצהרה לתקשורת. 

האוכלוסיות שיזומנו לביצוע הבדיקה כוללות בני משפחות של חולים מאומתים, ואת כל דיירי בתי האבות, הצוותים הפועלים בהם ובני משפחותיהם. המספרים יכולים להגיע למאות אלפי בני אדם. אדם שיימצא עם נוגדים בדמו לא יצטרך לשהות בבידוד במקרה שחזר ממדינה אדומה או שהיה במגע עם חולה מאומת. נוסף לכך, לא יידרש מאדם בעל פנקס מחלים לבצע בדיקת קורונה ביציאה מהארץ ובכניסה למדינות אדומות ול"איים הירוקים". 

במקרה של אוכלוסייה מבוגרת מדובר בבשורה גדולה עוד יותר, שכן הדבר יאפשר להיפגש עם בני משפחה מבוגרים בעלי נוגדנים יותר בחופשיות. בעוד כשבועיים יסיימו לפתח את הממשק הטכנולוגי שיאפשר את העברת הנתונים מהבדיקות. העבודה על הפרויקט מואצת, שכן בעוד זמן לא רב עלול לפוג תוקפן של הבדיקות האלו.

במשרדי הממשלה בוחנים: לבדוק את כל האזרחים ביישובים כתומים

הממשלה בודקת אפשרות להורות על בדיקה של כל האזרחים המתגוררים ביישובים המוגדרים כתומים במתווה הרמזור, במטרה להימנע מהידרדרות לסגר שלישי. גורמים שעוסקים בנושא אמרו כי הכוונה היא לבדוק סימולטנית את תושבי האזורים הכתומים, כדי שניתן יהיה לבודד במהירות חולים ולקטוע את שרשראות ההדבקה. עם זאת, ההערכה היא שמדובר בצעד שייתקל בקשיים משפטיים, משום שיהיה קשה לחייב אזרחים להיבדק בניגוד לרצונם.

תגיות:
קורונה