קהל פלסטיני נדחס בלי מסכות בתור ללשכות המתפ"ש, ידי
צילומים: המוקד להגנת הפרט ומחסום ווטש

קורונה בשטחים: המל"ל דוחף לאסור על חזרת פועלים פלסטינים לרשות במשך 21 יום

בשל העלייה במספר הנדבקים ברשות הפלסטינית דנה מערכת הביטחון בשאלת מעבר הפועלים. בכירים במערכת הביטחון: המהלך לא יעיל ולא ישים
גילי כהן
26 בנובמבר 2020
21:41

העלייה בנתוני התחלואה ברשות הפלסטינית: בדיונים שמקיימים ראש הממשלה בנימין נתניהו ומערכת הביטחון בנושא דוחף המל"ל לאסור על פועלים פלסטינים העובדים בישראל לשוב לשטחי הרשות במשך 21 יום - כך שישהו בארץ בכל תקופה זו. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.   

לעומת עמדת המל"ל, בכירים במערכת הביטחון מתנגדים למהלך וטוענים כי הוא לא יעיל ולא ישים. בסגר הראשון בישראל ננקט צעד דומה ולפי גורמים המעורים בנושא, מסקנותיו היו עגומות. ראשית ישנה בעיה לבטח את הפועלים הפלסטינים בזמן שהם לנים בישראל, אך לא עובדים. נוסף על כך, לא ברור היכן ישנו, בייחוד במזג האוויר החורפי. חשוב מכך, לטענת גורמים, החשש מתחלואה צריך להתמקד במי שנמצא במגע עם אזרחים ישראלים, ולא בפועלים שמגיעים מהמחסום אל אתרי הבנייה ישירות.

שר הביטחון בני גנץ קיים היום דיון בסוגיה, במהלכו הנחה את גורמי הצבא להדק את הבידוק לערביי ישראל, ולפעול לתיאום מול הרשות בנושא מניעת כניסתם לשטחי A ו-B. בשל החזרת התיאום הביטחוני, ישראל והפלסטינים משתפים פעולה כדי למנוע כניסת ישראלים לשטחי הרשות.