קניון ברמת גן
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מנכ"ל משרד הבריאות על הצפיפות בקניונים: "נצטרך לחשוב אם להמשיך את הפיילוט"

פרופ' חזי לוי התייחס להתקהלויות לאחר יישום מתווה הקניונים, לעלייה בתחלואה ולסיבוכים בחיסון של אסטרהזניקה. "אם הציבור רוצה גם לימודים, גם מסחר, גם קניונים וגם שווקים הציבור חייב לעמוד בהוראות - סגר זו אפשרות", אמר לוי בריאיון לכאן 11
השבוע
27 בנובמבר 2020
20:42

מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור חזי לוי התייחס הערב (שישי) לצפיפות שנראתה בקניונים מאז החל הפיילוט של פתיחת הקניונים. "עוד אירוע שעלול להגביר את התחלואה, נצטרך לחשוב אם להמשיך את הפיילוט ואיך. זה אירוע שהוא לא טוב", אמר לוי בריאיון לירון דקל בתוכנית "השבוע" בכאן 11.

לדברי פרופסור לוי, על מנת לפתוח את כיתות הלימוד, את מסחר ואת הקניונים והשווקים, הציבור חייב לעמוד בהוראות. "אנחנו צועדים בראש מורם וברגליים קלות להעלאת התחלואה. סגר הוא אחד הכלים להתמודדות עם זה, מקווים שגם אם נחזיר את המגבלות, לא נגיע לסגר. האם זאת אפשרות? בהחלט".

בנושא החיסון אמר מנכ"ל משרד הבריאות כי החברות שישראל חתמה איתן על הסכם "מתקדמות יפה" והן עומדות בפני רישום ברשויות האמריקניות. פרופסור לוי התייחס גם לטעות שעשתה חברת אסטרהזניקה: "זה עדיין לא שופך אור רע על יעילות החיסון".

פרופסור לוי הוסיף: "לטעמי אנחנו פותחים מהר מדי ויותר מדי דברים ביחד, מתוך ההכרה בחשיבות החינוך ומתוך המצוקה הכלכלית הקשה. אל לנו להתבשם מניחוחות החתימות על החיסונים. הם עוד לא נרשמו וחלק מהדברים אנחנו עדיין לא יודעים".