אריה שיף, היום בבית המשפט

"בלי אבק של עבר פלילי": אריה שיף בן ה-70 החשוד שירה בפורץ בערד שוחרר למעצר בית

היורה, שחשוד בהמתה בקלות הדעת, סיפר בחקירתו: "צעקתי תעצור כמה פעמים ויריתי לכיוון הגלגל" • החשוד בפריצה פונה במצב קשה לבית החולים סורוקה ושם נקבע מותו
אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ
29 בנובמבר 2020
01:48
עודכן ב 12:59

אריה שיף הוא תושב ערד שירה הלילה (ראשון) למוות באדם שפרץ למכוניתו. סנגורו אמר בדיון בעניינו בבית המשפט: "זה בדיוק התיק שלא דרוש בו שום מעצר". שיף שוחרר למעצר בית של שלושה ימים.


הפורץ, תושב הכפר אל-אטרש, בן 36, פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע ושם נקבע מותו. שיף, מתנדב לשעבר במשטרה כבן 70, נעצר בחשד להמתה בקלות דעת. הוא הזעיק את מגן דוד אדום ואת המשטרה לאחר שירה בראשו של הפורץ, עבריין רכוש המוכר למשטרה.

השופטת ציינה בדיון כי בנסיבותיו המיוחדות של שיף ניתן להשלים את החקירה כשהוא משוחרר. סנגורו, עו"ד עידן שני, אמר כי "מדובר באדם בן 70. מתנדב במשטרה 30 שנה. בלי אבק של עבר פלילי. נשאר אירוע לא נעים". 

שיף סיפר בחקירתו כי הוא ירה שתי יריות. אחת לכיוון הגלגל. הוא ואישתו ישנו בקראוון ליד הבית, כי הבית בשיפוץ. ולאחר ששמעה רעש, האישה העירה את הבעל. "הסתכלתי החוצה ולא ראיתי את האוטו. יצאתי החוצה וצעקתי: 'תעצור', כמה פעמים. יריתי שתי יריות. אחת לכיוון הגלגל ועוד יריה נוספת. לא התכוונתי לירות או לפגוע בו".

שיף סיפר עוד כי הוא ואשתו חווים במשך תקופה ארוכה גניבות רכבים, "גנבו לנו כבר שלוש מכוניות". פרמדיק מגן דוד אדום בוריס מירצ'בסקי שנכח בזירה, סיפר: "כשהגענו למקום שוטרים הובילו אותנו לכלי רכב, ראינו גבר כבן 30 מחוסר הכרה, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול כשמצבו קשה מאוד".