התקיפה בסוריה, שבוע שעבר

סגנו של נסראללה: "לא נהרגו איראנים או פעילי חיזבאללה בתקיפות האחרונות של ישראל בסוריה"

סגנו של מנהיג חיזבאללה, נעים קאסם: התקיפות כוונו למתקנים של הצבא הסורי • לפי דיווחים נהרגו כשמונה פעילים בתקיפה האחרונה
רועי קייס ושמעון מיג'אן
29 בנובמבר 2020
08:28

סגנו של מנהיג חיזבאללה, נעים קאסם, אמר היום (ראשון) בריאיון לערוץ אל-מנאר כי אף איראני או פעיל חיזבאללה לא נפגע בשתי התקיפות האחרונות שיוחסו לישראל בסוריה. לדבריו, התקיפות כוונו למתקנים של הצבא הסורי.

קאסם אמר בריאיון כי אין זה המנדט של חיזבאללה להחליט כיצד להגיב על התקיפות של ישראל בסוריה וזו החלטה של ההנהגה הסורית. הוא הוסיף כי מלחמה עם ישראל בלבנון אינה סבירה, אך הבהיר כי אם "חיזבאללה נמצאת בכוננות מלאה ועושה מספיק הכנות כדי להתמודד בכל נקודת זמן שישראל תחליט לפתוח במלחמה".

התקיפה שיוחסה לישראל ביום רביעי שעבר בסוריה כוונה נגד התבססות חיזבאללה בגולן, כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. המטרות שהותקפו היו של ארגון הטרור הלבנוני ושל צבא סוריה. ההרוגים בתקיפה כולם סורים, ובישראל נמנעים בתקיפות מפגיעה באנשי חיזבאללה כדי לא להגביר שוב את המתיחות בגבול לבנון.

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם מסר כי שמונה פעילים במיליציות הפרו-איראניות נהרגו בתקיפות בסוריה בליל רביעי. על פי ההודעה, התקיפה בוצעה במרכזים ומחסני נשק של אותן מיליציות. על פי דיווחים נוספים, חיל האוויר של צה"ל תקף מטרות בכפר רוויחינה שבדרום קוניטרה ובג'בל אל-מאנע, מדרום מזרח לבירה דמשק.