אליזבת' קרדונה

מאסר עולם לרוצח בת זוגו לשעבר בתל אביב

חורחה מרטינס דקר למוות את אליזבת' קרדונה תוך שהוא צועק "הורג אותך"
צח שפיצן
29 בנובמבר 2020
09:53

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (ראשון) מאסר עולם על חורחה מריו מרטינס שהורשע ברצח זוגתו לשעבר אליזבת קרדונה במארס 2018 בעסק המשותף שלהם בתל אביב. קרדונה הקליטה את התקיפה שהובילה לרצח בטלפון הנייד שלה.

על פי כתב האישום שהוגש נגד מרטינס באפריל 2018, קרדונה בת ה-53 ומרטינס בן ה-58 היו בני זוג במשך כמה שנים, עד שנפרדו בסוף שנת 2017. בתקופה זו השניים התגוררו יחד בתל אביב וניהלו בר-מסעדה ברחוב דרך שלמה בעיר. הם המשיכו לעבוד יחד בעסק גם לאחר שנפרדו.

בתקופה שלאחר פרידתם השניים הסתכסכו, בין היתר בשל חלוקת הרכוש ביניהם וקשרים שניהלה קרדונה עם אחרים. בתקופה הזו איים עליה מרטינס כי ירצח אותה. הוא החליט להוציא את תוכניתו לפועל - והגיע אל העסק, ניתק את מצלמות האבטחה, התקשר לקרדונה וביקש ממנה להגיע למקום.

לאחר שקרדונה הגיעה, התפתח ויכוח בין השניים. קרדונה לקחה את הטלפון הסלולרי של מרטינס ויצאה מן העסק. לאחר שסירבה להחזיר לו את המכשיר, לקח מרטינס סכין לחיתוך בשר בעלת להב של יותר מ-20 ס"מ, ניגש אליה והחל לדקור אותה.

קרדונה, שניסתה להגן על עצמה, הכתה את מרטינס בראשו במפתחות שהיו בידה. הוא הפיל אותה לארץ והמשיך לדקור אותה בכל חלקי גופה תוך שהוא צועק לעברה: "הורג אותך, הורג אותך, הורג אותך", ומתעלם מזעקותיה. הוא דקר אותה שמונה פעמים באמצעות הסכין וגרם למותה.