זירת הירי במע'אר, הלילה
צילום: דוברות המשטרה

הרוג ו-11 עצורים באירועי ירי ב-4 מוקדים בגליל

הערכה במשטרה: רוב האירועים בוצעו בידי גורמים בעולם הפשע • בימים האחרונים נמתחת ביקורת בחברה הערבית נגד הבנקים
חן ביאר
29 בנובמבר 2020
10:28

11 חשודים נעצרו הלילה (ראשון) לאחר ארבעה אירועי ירי וניסיון הצתה של סניפי בנק ביישובים שונים בגליל. הירי התרחש בכפר מע'אר, במג'ד אל כרום, בדיר אל אסד ובג'דיידה מכר. בסניף בנק בעכו בוצע ניסיון הצתה. באירוע בכפר מע'אר נהרג אחד החשודים בחילופי האש עם המשטרה, חשוד נוסף נפצע ועוברת אורח נפצעה באורח בינוני.

 ייתכן שאין קשר בין כל האירועים,  אך במשטרה מעריכים שהחלק העיקרי שלהן הוא תוצאה של פעילות של עבריינים וגורמים בעולם הפשע.

בימים האחרונים נשמעת ביקורת בחברה הערבית נגד הבנקים על כך שהם מקשים על האזרחים בתקופה של משבר כלכלי, אך לא ידוע האם יש קשר בין הביקורת לבין המקרים.

מהמשטרה נמסר ביחס לאירוע במע'אר: "שוטרי משטרת ישראל נדרשים לעיתים להתמודד עם מצבים מורכבים ומסוכנים בהתמודדות עם עבריינים חמושים. אירוע זה מצטרף לשורת מעצרים שבוצעו לאחרונה של עבריינים חמושים בנשקים, חלקם אוטומטיים, במחוז צפון".

ביום חמישי בלילה בוצע ירי לעבר מספר חנויות בביג כרמיאל, ובנוסף גם לעבר סניפי בנק ביישובים ראמה, נחף, דיר חנא ועראבה. איש לא נפגע אך נגרם נזק. השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה התייחס לאירועים בטוויטר וכתב כי "‏כשנכנסתי לתפקידי הכרזתי על המאבק בפרוטקשן כיעד מרכזי. אמרתי שזה לא יהיה זבנג וגמרנו - אלא מאבק מתמשך שאת תוצאותיו נראה בתוך חודשים ושנים. כך יהיה".