קניון איילון ברמת גן, היום
צילום: פלאש 90

השינוי הצפוי בפיילוט הקניונים: מספר הקונים יצומצם

בדיונים שנערכו במשרדי האוצר והבריאות עלתה ההצעה להגדיל את מספר המטרים שיוקצו לכל מבקר - משבעה מטרים מרובעים שנקבעו בפיילוט לכפי שניים. מנגד מסתמן כי חנויות גדולות יורשו להכניס אליהן יותר מעשרה קונים בעת ובעונה אחת
ליאל קייזר
29 בנובמבר 2020
20:42

לאחר פתיחת הקניונים והביקורת - זהו הפתרון המסתמן: בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי מתווה הקניונים צפוי להימשך, בעוד שמספר הקונים שיורשו להיכנס למתחם בו-זמנית ייקטן. בדיונים שנערכו היום (ראשון) במשרדי האוצר והבריאות עלתה ההצעה להגדיל את מספר המטרים שיוקצו לכל מבקר בקניון לטובת הריחוק החברתי - משבעה מטרים מרובעים שנקבעו בפיילוט לכפי שניים.

נוסף לכך, מסתמן כי מספר הלקוחות שיורשו להיכנס לכל חנות ייגזר מגודל החנות, כך שחנויות גדולות יורשו להכניס אליהן יותר מעשרה קונים בעת ובעונה אחת. הכוונה היא לעבור ליחס קבוע של אדם לכל מטר מרובע - שיחול בכל הקניון ובחנויות.

אמש כונס דיון דחוף בהשתתפות ממונה הקורונה, מנכ"ל משרד הבריאות ונציגי משרד האוצר, כדי לבחון את הפיילוט לאור הצפיפות הגדולה בקניונים עם פתיחתם. בתום הדיון הוחלט שלא לעצור את המתווה ב-15 הקניונים, אך יש לבחון שינויים והתאמות בנושא. סגן שר הבריאות יואב קיש הודה מוקדם יותר הבוקר כי נעשו טעויות ביציאה לפיילוט: "חלקן על ידינו - יצרנו את הצפיפות בתוך הקניון".

"אני מודאג כי אני רואה את אחוז המאומתים עולה, גם כי הבדיקות עלו", הוסיף קיש בריאיון לכאן רשת ב. "בסופו של דבר, הדרך לא להגיע לסגר שלישי היא דיפרנציאלית. אנחנו חייבים יותר להקפיד על הנושא של הערים האדומות".

האזינו לריאיון עם יואב קיש בכאן רשת ב