אחותו של ש' החשוד בניסיון רצח משפחתו
צילום: כאן חדשות

"מגיע לו להשתקם": אחות החשוד בניסיון רצח משפחתו מדברת

לדברי האחות, האח תקף את בני המשפחה בעקבות השלכות ההתעללות הקשה שעבר • שני אחים אחרים של החשוד תובעים את משרד החינוך, הרווחה והעיריות שלטענתם כשלו בתפקידם בשמירה על שלומם
ורד פלמן
29 בנובמבר 2020
23:50

אחותו של ש', החשוד בניסיון רצח אימו, אחיו וגיסתו בערב שבת בשכונת רמת בית הכרם בירושלים, סיפרה היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11 על השתלשלות האירועים. "הבאנו אותו הביתה, הכול היה בסדר. הוא ישב איתנו בשולחן ואז הוא קם באמצע האוכל והתחיל לדקור. הוא כל הזמן חשב שרוצים להרוג אותו".

ש' ואחיו הם נפגעי ההתעללות הקשה של אליאור חן וחסידיו, שהותירה את אחד האחים במצב של צמח. על חן נגזרו בשנת 2011 24 שנות מאסר בפועל. "הוא עבר טראומה מאוד קשה. עוד לפני שכולנו נפגענו, אותו הוציאו מבית הספר הקודם", סיפרה האחות. "הוא למד לבר המצווה שלו עם מכות. הוא בא אליי יום אחד ואמר לי שהוא רוצה להתאבד. הוא לא היה מסוגל לנהל שום חיים נורמליים מאז", הוסיפה. עוד אמרה האחות כי ש' "בחיים לא היה עושה את זה, יש לו לב זהב".

ש' התמכר לסמים ולפני כשבוע וחצי אושפז בבית החולים לבריאות הנפש "איתנים" - ובהמשך שוחרר. "פשוט שחררו אותו, באיזה טירוף אתם משחררים מישהו שחושב שרוצים להרוג אותו?", תהתה האחות. בשל הנזקים הקשים שלדבריהם עדיין משפיעים על חייהם, תובעים ש' ואחיו את גורמי הרווחה, משרד החינוך והעיריות שלטענתם "כשלו בתפקידם בשמירה על שלומם".

בדיון אמש בבית המשפט התפרץ ש' באולם: "אין לי אבא ולא אמא, היא נרצחה מזמן. אני לא רוצה עורך דין, אני עורך הדין של עצמי. אני מייצג את עצמי". השופטת האריכה את מעצרו וקבעה כי יישלח להסתכלות פסיכיאטרית מעמיקה.