דונלד טראמפ, ג'ו ביידן, ארכיון
צילום: גטי אימג'ז

ביידן שבר את רגלו - טראמפ איחל "החלמה מהירה"

הנשיא הנבחר ישתתף היום לראשונה בתדרוך המודיעין היומי • עידן חדש בבית הלבן: צוות התקשורת הבכיר של הנשיא הנבחר יורכב כולו מנשים
מערכת כאן חדשות
30 בנובמבר 2020
02:47
עודכן ב 05:49

נשיא ארצות הברית הנבחר ג'ו ביידן שבר את רגלו כששיחק עם כלבו מייג'ור. בהודעה שפרסם הלילה (שני) רופאו האישי נמסר כי הנשיא הנבחר בן ה-78 סובל משברים מזעריים בשתי עצמות ויאלץ לנעול מגף הליכה ייעודי כמה שבועות. זמן קצר לאחר פרסום ההודעה צייץ הנשיא היוצא דונלד טראמפ בטוויטר סרטון בו נראה ביידן יוצא מבדיקה רפואית שנערכה לו עם הכיתוב: "החלמה מהירה".

בתוך כך, ביידן ישתתף היום לראשונה בתדרוך המודיעין היומי, שאותו מקבל הנשיא מראשי ארגוני המודיעין והביון במדינה. בהודעת שפרסם צוותו של ביידן, נמסר כי לאחר התדרוך ייפגש הנשיא הנבחר עם יועציו.

בנוסף הודיע הלילה צוותו של ביידן על מינוי נשות צוות קמפיין הבחירות שלו להובלת צוות התקשורת המיועד בבית הלבן. ג'ניפר סאקי מונתה לדוברת הבית הלבן. סאקי שימשה בעבר דוברת משרד החוץ בממשל אובמה. בנוסף, קייט בדינגפילד מונתה למנהלת התקשורת בבית הלבן, תפקיד שעיקרו לשמש עוזרת הנשיא לענייני תקשורת. בדינגפילד שימשה כדוברת מסע הבחירות של ביידן.

כמו כן סימון סנדרס שהייתה יועצת בכירה בקמפיין המטה הדמוקרטי, מונתה לתפקיד דוברת סגנית הנשיא קמלה האריס. אליזבת סנדרס ששימשה בעבר דוברת של ביידן, מונתה למנהלת התקשורת של האריס. מדוברת בפעם הראשונה שצוות התקשורת הבכיר בבית הלבן יורכב כולו מנשים.

הודעת מינוי צוות התקשורת הבכיר בממשל ביידן

במקביל עיתון הניו יורק טיימס דיווח הלילה כי הנשיא הנבחר מתכוון למנות את בריאן דיס לתפקיד יושב ראש המועצה הלאומית לכלכלה בבית הלבן. דיס שימש סגן ראש אגף התקציבים בממשל הנשיא לשעבר אובמה.

בסוף השבוע דיווח אתר החדשות האמריקני "דיילי ביסט" כי הנשיא היוצא, דונלד טראמפ, דן עם יועציו באפשרות שיכריז בשבוע שבו יושבע ג'ו ביידן לנשיא, ואולי אף באותו יום, כי ישוב ויתמודד על הנשיאות בעוד ארבע שנים. עוד דווח כי בשיחות עם יועציו, החל טראמפ להעלות רעיונות מעשיים לשמירת שליטתו במפלגה הרפובליקנית.

ביום שישי האחרון אמר הנשיא טראמפ כי יעזוב את הבית הלבן אם חבר האלקטורים יאשר את בחירתו של ביידן. מדובר בהתבטאות הקרובה ביותר של טראמפ להכרה בניצחונו של ביידן מאז הבחירות בתחילת החודש. ביידן צפוי להתמנות רשמית לתפקיד ב-20 בינואר.