ח"כים
צילום: הילל מאיר והדס פרוש, פלאש 90

"פשוט לנעול את המליאה": חברי הליכוד דחקו ביו"ר הכנסת לסכל את חקיקת חוק השוויון

הקלטות מישיבת סיעת הליכוד אתמול חושפות את הלחץ שהופעל על היו"ר לוין למנוע מכחול לבן לקדם חקיקה בכנסת. ח"כ קרעי הציע לנעול את המליאה, השר אלקין קרא "להפוך עולמות כדי שזה לא יעבור"
יערה שפירא
01 בדצמבר 2020
07:12
עודכן ב 08:48

הלחץ של חברי הליכוד על יו"ר הכנסת: אחרי שאתמול (שני) פורסם בכאן חדשות כי יריב לוין ינסה למנוע את קידום הצעות החוק של כחול לבן בכנסת, הבוקר פורסמו בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב הקלטות נוספות מישיבת סיעת הליכוד, המציגות את הלחץ שהופעל עליו בנושא בקרב חברי סיעתו.

"כחול לבן מאיימים לקדם שורה של חוקים, ביניהם חוק יסוד השוויון שברור שהמטרה שלו היא להשליט את בג"ץ", אמר השר זאב אלקין. "קשה לשער לאן הם יגיעו, לאור מה שקרה בדוגמאות הקודמות. לכן אני פונה ליו"ר הקואליציה וליו"ר הכנסת, צריך לעשות הכול כדי שזה לא יקרה. להפוך עולמות כדי שזה לא יעבור".

ח"כ שלמה קרעי הוסיף: "חושב שיו"ר הכנסת – (צריך) פשוט לנעול את המליאה ולא להעלות אף הצעת חוק אחרת מרגע שההצעה לפיזור הכנסת עוברת בקריאה טרומית".

עוד הציע השר אלקין בישיבה: "כדאי לפני הטרומית לאתגר גם את ימינה וגם את האוזר והנדל על חוק יסוד השוויון. בואו נראה אותם. הם בוודאי לא יצביעו בעד אבל אם הם לא יבואו זו אמירה ציבורית משמעותית מאוד ואם הם כולם יבואו להצביע נגד, אז החוק לא יעבור".

הדברים של לוין פורסמו אמש בחדשות הערב בכאן 11. "צריך לעשות מאמץ גדול, לנסות להפיל את זה, על אף שמבחינה מספרית אנחנו מתחילים את העניין הזה בפחיתות", אמר יו"ר הכנסת בישיבת הסיעה. "לא בטוח שיש לנו רוב", אמר לוין כשהתייחס לניסיונות לסכל את הצעות החוק. "ברור לחלוטין שאם זה יעבור וזה יגיע לדיונים בוועדות, נצטרך לנהל קרב שלם בוועדה. ודרך אגב כשזה יגיע אליי - אעשה כמיטב יכולתי כדי שזה לא יהיה". חברי כנסת שנכחו בשיחה הציעו ללוין לנעול את המליאה ולמנוע באופן פיזי את אישור הצעות החוק. יו"ר הכנסת לא התייחס להצעות הללו.