ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

בשיא המשבר - ראשי רשויות יצאו לביקור בדובאי

העיריות יממנו הוצאות שהייה באמירויות, ביקורת נגד יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס: "שערורייה שיש לתת עליה את הדעת"
דנה ירקצי
01 בדצמבר 2020
09:07

בשיא משבר הקורונה ובעלויות של אלפי שקלים על חשבון הציבור מוציא יו"ר מרכז השלטון מקומי חיים ביבס משלחת של ראשי ערים בראשותו אל איחוד האמירויות - וברשויות זועמים על התזמון.

בראשית החודש צפויה לצאת המשלחת של ראשי ערים מרחבי הארץ לדובאי. יציאת המשלחת מתקיימת בשיא משבר הקורונה, בזמן שמרבית העיריות מתמודדות עם הוצאות גבוהות למימון הנחיות משרד הבריאות ופעולות שנועדו להוריד את רמת התחלואה.

את הטיסות יממן מרכז השלטון המקומי ואת עלויות השהייה והוצאות הטיול יאלצו לממן העיריות. במשלחת ישתתפו כעשרה ראשי ערים, ביניהם: ראש עיריית אור יהודה ליאת שוחט, ראש עיריית נהריה רונן מרלי, ראש עיריית שדרות אלון דוידי, ראש עיריית נס ציונה שמואל בוקסר וערים נוספות כמו מודיעין מכבים רעות, ירוחם, עוספיא, זמר וצפת.

"זו בושה וחרפה", תקף חבר מועצת עיריית אור יהודה עוזי אהרון. "מחד אנחנו מצויים בשיא משבר הקורונה וערים רבות עסוקות בלהוריד את רמת התחלואה בעריהם ומאידך מתמודדים בהצפות ותשתיות לקויות אותם חזינו רק בשבוע שעבר, והשלטון המקומי מוצא את הזמן להוציא משלחת לאיחוד האמירויות, את כל הוצאות המשלחת מממן לא אחר מאיתנו, הציבור, התושבים. זאת שערורייה שיש לתת עליה את הדעת".

במרכז השלטון מקומי אמרו בתגובה כי המשלחת הוזמנה לכנס ערים חכמות בדובאי ובמהלך ביקורה נפגשת עם מגוון גורמים מוניציפליים לביסוס היחסים בין המדינות ברמה המקומית.