גדי רונן
גדי רונן. צילום: יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 1.12.2020

בחירות העורכים - 1.12.2020
מערכת כאן
02 בדצמבר 2020
15:45

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

גדי רונן - כח עליון

אם משהו צריך להאמר, גדי רונן יהיה שם לומר אותו. בין אם זה בלהקת דבק, פרויקט 1:1, החצר האחורית או באלבומי הסולו שלו. כבר 20 הוא משקף לנו את המציאות בלי פילטרים. כעת הוא חוזר לקריירת הסולו עם שיר שמסכם את שני העשורים הראשונים של המילניום הנוכחי - רוח השינוי ואיך בעצם “הגענו רחוק אבל לא התקדמנו הרבה”.

רוני בר הדס – Calm The Beast

עם צאת הקליפ ל- Calm the Beast, שיר שעוסק בפחד מאובדן שליטה, רוני בר-הדס שאלה את המאזינים שאלה אחת פשוטה - “האם פעם איבדתם משהו רק בגלל שפחדתם לרדוף אחריו?”. סביר להניח שלכולנו יש תשובה חיובית (אבל שלילית) לשאלה הזו. אבל לפחות אחרי החלום ליצור מוזיקה, בר הדס לא מפחדת לרדוף. בשעה טובה אלבום הבכורה שלה יצא ונראה שאם היא תמשיך עם האומץ הדרך קדימה סלולה.

Chet Faker - Low

ניק מרפי מחייה את שם הבמה שלו Chet Faker אחרי חמש שנים עם שיר בלוזי חדש - Low. בשיר הוא מעביר מסר אופטימי, תחילה לעצמו ולאחר מכן לכל מאזין. גם אם כרגע מצב הרוח קצת ירוד ואתם מרגישים בדיכאון - זה לא אומר שזה לא ישתפר. יש לכם תכלית והכל עוד יסתדר רק צריך לפעול כדי להגיע לשם.

Fleet Foxes - Maestranza

על פי רובין פקנולד, סולן ומנהיג להקת Fleet Foxes, לשיר Maestranza (מתוך אלבומם החדש Shore), היה כיוון אחר בהתחלה. “אנרגיית דיסקו, או רכיבת רולר-סקייטים שמאוד רציתי להתחמק ממנה”. תוך כדי מאבק עם השיר הם נתקלו בפלטת כלים חדשה לגמרי שאפשרה לו לשנות את האווירה לשביעות רצונו. השיר עצמו עוסק בשחרור מתחושה שמשהו (או מישהו) שולט בנו, וכולנו מלאים געגוע אחד לשני אבל מתנחמים בצרת הרבים. ייתכן ומדובר, כמו שירים רבים בשנה הזו, במגפה ששינתה את העולם? פקנולד לא הרחיב בנושא.


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים