בגרות במתמטיקה
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

למרות לחץ המנהלים: לא יצומצם שוב החומר לבגרות

הוחלט לערוך שינויים בחוקי המענה לבחינה ולהעניק הקלות שונות בכל מקצוע • גלנט: "גם אם חלילה נגיע לסגר נוסף, מערכת החינוך חייבת להישאר פתוחה"
לירן כוג'הינוף
01 בדצמבר 2020
19:21

על אף הלחץ של מנהלי בתי הספר, לא יצומצם עוד החומר לבחינות הבגרות בחורף, לאחר שבתחילת השנה צומצם 30% מהחומר. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "שלי וגואטה" בכאן רשת ב. עם זה, יינתנו הקלות אחרות בכל בחינה, כמו יותר שאלות לבחירה. אנשי המקצוע במשרד החינוך התנגדו לצמצם את חומר הלימוד.

בתוך כך, שר החינוך יואב גלנט פרסם בחשבון הפייסבוק שלו כי ייאבק על אי סגירת מערכת החינוך אם יוחלט על סגר נוסף. לדבריו,"גם אם חלילה נגיע לסגר נוסף, מערכת החינוך חייבת להישאר פתוחה - איאבק על הנושא למענכם, התלמידים ההורים והמורים". 

משרד החינוך גם פרסם היום את מתווה הפעלת "בתי הספר של החגים" בחג החנוכה. שעות הפעילות בבתי הספר יהיו בין 08:00 עד 13:30 ובגנים יחלו את היום ב-07:30. הצוות החינוכי יכלול בגני הילדים גננת, וסייעת או מדריכה וסייעת.

מהמכרז שפרסם משרד החינוך עולה כי בקפסולה אחת יוכלו לשהות עד 28 ילדים משלושה גנים שונים. במסגרות של כיתות א' ו-ב' הקפסולה של כיתת האם בבית הספר תישמר.