.

היה לכם תפקיד אחד - וגם בו נכשלתם. תתפטרו!

עכשיו, כשהפוליטיקאים מדברים על סגר ובמקביל על בחירות מחדש, צריך לשאול - למה שנבחר בכם?
שאול אמסטרדמסקי, משחקי הכיס
01 בדצמבר 2020
21:18

משרד הבריאות והפוליטיקאים שוב מתחילים בדיבור הזה של הולכים לסגר מוחלט. ויש אופציות: סגר קטן, סגר גדול, ועם 2,000 נדבקים ביום ומקדם הדבקה של 1.3...

ואני רק שאלה: מה קרה לכם? אתם כבר עשיתם את כל מה שצריך לעשות בשביל שלא נחזור לסגר מוחלט? הגברתם את האכיפה? הטלתם קנסות יותר חמורים? הפעלתם את הרמזור? עשיתם פעולות דיפרנציאליות רק באזורים אדומים, כתומים, מהבהבים, מה שזה לא יהיה? התשובה לכל השאלות האלה היא לא.

אתם כבר עשיתם את כל מה שצריך בשביל שלא נחזור לסגר מוחלט? הגברתם את האכיפה? הטלתם קנסות יותר חמורים? התשובה היא לא

מה שאומר שנכשלתם. ממשלת קורונה זו ממשלה שהתפקיד האחד שלה הוא להילחם בקורונה ולוודא שלא נחזור לסגר מוחלט. לסגר מוחלט יש מחירים כבדים. נפשיים, חברתיים, בריאותיים וגם כלכליים. עד עכשיו יש עדיין עשרה מיליארד שקלים בהלוואות של עסקים זעירים וקטנים שהקפיאו אותן ובינואר אנשים יצטרכו לשוב ולשלם אותן ולא יהיה להם מאיפה כי אין הכנסה.

וזה עוד לפני שאנחנו מדברים על סגר חדש! אתם נורמליים? סגר מוחלט הוא כישלון, בטח של ממשלה שהיא ממשלת קורונה, שזה כל מה שהיא צריכה לעשות, זה התפקיד האחד שלה.

ועכשיו כשאתם מדברים על בחירות מחדש ואתם רוצים להעמיד את עצמכם לבחירה מחדש, למה שנבחר בכם אם נכשלתם בדבר היחיד שבאתם לעשות?

בבריטניה, כשראש הממשלה דייוויד קמרון נכשל במשאל העם על הברקזיט, הוא התפטר והלך הביתה. כשמהחליפה שלו, תרזה מיי, נכשלה ביישום הברקזיט, היא התפטרה והלכה הביתה. בישראל אותם פוליטיקאים שנכשלו בתפקיד האחד שלהם מעמידים את עצמם לבחירות מחדש. גם כן שיטה.

הצהרת גנץ: כחול לבן תצביע בעד פיזור הכנסת