זירת האירוע, הבוקר
צילום: כאן חדשות

מות הצעירה בת"א: "ראה שמצבה הידרדר - לא קרא לעזרה"

איליה שקון חשוד שסיפק ליולי זולקוביץ' בת ה-18 את הכדורים שהביאו למותה. בית המשפט האריך את מעצרו בחמישה ימים. אביה של זולקוביץ' תקף את הטיפול הלקוי לדבריו של המשטרה ושירותי הרווחה
איתי שיקמן ודניאל אלעזר
02 בדצמבר 2020
08:38
עודכן ב 13:15

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (רביעי) בחמישה ימים את מעצרו של איליה שקון, בן 23, החשוד בהמתה בקלות דעת של בת זוגו, יולי זולקוביץ' בת 18. זולקוביץ' נמצאה אמש בלא רוח חיים בדירתם בתל אביב.


השופטת ענת יהב ציינה כי ישנן עדויות לפיהן החשוד הוא שסיפק לבת זוגו את כדורי הסם שנטלה. מן החקירה עולה כי שקון ראה כבר בבוקר שמצבה של זולקוביץ' אינו טוב אך לא הזעיק עזרה. בסופו של דבר שלח הודעה לחבר ואמר כי הוא חושש שבת זוגו מתה לאחר שנטלה כדורים רבים. השופטת הוסיפה כי מדובר בזוג שצרך סמים באופן אינטנסיבי.

מנגד, עו"ד יוסי פרידמן המייצג את שקון מטעם הסנגוריה הציבורית, טען בדיון כי הצעירה הייתה מכורה במשך שנים לסמים ואף עברה גמילה ואשפוז במוסד פסיכיאטרי. טענה זו אומתה גם באמצעות עדויות נוספות שהגיעו לידי כאן חדשות.

אורן קיינר, פרמדיק מגן דוד אדום שהוזעק לדירתם של השניים, סיפר הבוקר: "כשהגענו לדירה ראינו את הצעירה כשהיא מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. מיד התחלנו להעניק לה טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה שכללו מתן תרופות, הנשמות ועיסויים ופינינו אותה לבית חולים תוך המשך ביצוע החייאה כשמצבה קריטי".

אביה של זולקוביץ' לכאן חדשות: ״מאה פעם פניתי למשטרה"

בריאיון ראשון לכאן חדשות האשים אביה של זולקוביץ', ריקרדו, את בן זוגה שעל פי החשד סיפק לה את הסמים. זולקוביץ' תקף את הטיפול הלקוי לדבריו של המשטרה ושירותי הרווחה שהפקירו את בתו. זולקוביץ' סיפר כי כבר לפני שנתיים התלונן במשטרה נגד שקון, לאחר שתפס את השניים צורכים סמים קשים. ״מאה פעם פניתי למשטרה לגביו, שום דבר לא קרה. המשטרה לא עשתה כלום, כל המערכת לא טובה", סיפר זולקוביץ'.

זולקוביץ' הוסיף כי בתו התמכרה לסמים קשים כשהייתה בת 15. לדבריו, היא נכנסה למכון גמילה רטורנו שאותו עזבה לפני כחצי שנה, מבלי שסיימה את תוכנית הטיפול. לדבריו, גם לאחר שהשתחררה מהמוסד השיקומי, שירותי הרווחה לא פיקחו על בתו או דאגו לה לתוכנית שיקום מסודרת.