קיילי מור-גילברט
צילום: רויטרס

באיראן חשפו לכאורה את בן זוגה הישראלי של המרגלת האוסטרלית

העיתון האוסטרלי "הארלד סאן" מדווח כי בסרטוני תעמולה איראניים שהועלו לרשת מאז שחרורה של קיילי מור-גילברט, נראית האוסטרלית לבושה במדים במחנה צבאי בישראל
יואב זהבי
02 בדצמבר 2020
11:25

קיילי מור-גילברט, האוסטרלית ששוחררה בשבוע שעבר מהכלא האיראני לאחר שהואשמה בריגול לישראל, עומדת במרכזו של קמפיין רשת באיראן שבו מוזכר גם בן זוגה הישראלי לכאורה, בטענה כי שניהם מרגלים. זאת ימים ספורים לאחר החיסול של מדען הגרעין מוהסן פחריזאדה בטהראן.

השבוע דיווח העיתון האוסטרלי "הארלד סאן" כי בסרטוני התעמולה שהועלו לרשת מאז שחרורה של מור-גילברט, נראית האוסטרלית לבושה במדים במחנה צבאי בישראל. כמו כן, נראה גם בעלה הישראלי לכאורה, רוסלן חודורוב, בחתונתם של השניים ובטיולים משותפים.

"לאחר שגויסה על ידי שירותי הריגול הישראליים, היא הצליחה להתקבל לאוניברסיטת קיימברידג' בבריטניה", נטען בסרטון האיראני. "גם הוא (הבעל) היה קצין בצבא הישראלי. אחרי זמן מה החל לעבוד במוסד ריגול תחת מעטה של חברה אוסטרלית, שבפועל הייתה שייכת לאחד מחברי מערכת ביטחון הפנים של ישראל".

עוד נטען כי "רוסלן, בעזרת מנהלו, הציג את מור-גילברט לאחד מקציני המוסד בשם זוהר. הוא (רוסלן) שלח לה אימייל וכתב כי היא תיפגש עם אותו קצין והשניים ידונו בנושאים הקשורים במזרח התיכון".