-

בחירות, קורונה - ובלי תקציב: האם זה המצב הכי גרוע שיכול להיות?

בתקופת בחירות לפוליטיקאים יש תמריץ מובנה לשפוך כסף על הציבור, אבל בדרך כלל יש מנגנונים שמאזנים אותם. הפעם אין. והפעם, כשיש קורונה - יש גם תירוץ. אבל תזכרו שכשפוליטיקאים מבטיחים כסף לזה וכסף להוא, אלה הבטחות ריקות. כל הכסף הזה מגיע עם מחיר שאנחנו, הילדים שלנו והנכדים שלנו נצטרך לשלם בריבית דריבית
שאול אמסטרדמסקי
03 בדצמבר 2020
22:20

אם אנחנו נגיע למצב שיהיו לנו גם בחירות וגם קורונה אבל בלי תקציב, אנחנו נגיע למצב הכי גרוע שאפשר. ואני יודע שאני אומר את זה מדי פעם, אבל הפעם - הפעם זו באמת אזעקת אמת.

בתקופת בחירות לפוליטיקאים יש תמריץ מובנה לשפוך כסף על הציבור. למה לא? כלכלת בחירות... בדרך כלל יש מנגנונים שמאזנים אותם, אבל הפעם אין. והפעם, כשיש קורונה, יש גם תירוץ. והפעם, כשאין תקציב, גם יש את המנגנון.

לאורך כל השנה החולפת הממשלה הוסיפה קופסאות על התקציב - כסף חד-פעמי מעל תקציב המדינה. קופסת חינוך, קופסת בריאות. כאלה קופסאות.

קופסה זה כסף שאין לו גבול. כשאתה מוסיף, אתה לא צריך לקצץ ממקום אחר. ובשביל להתמודד עם משבר חד-פעמי נקודתית, זה הגיוני. אבל בתקופת בחירות... הפוליטיקאים יגידו: "היי, מגניב, בואו ניתן מענק לכל אזרח, מענק לכל פועל, מענק לפריפריה, מענק למרכז. למה לא? מי יעצור אותנו? הפקידים? פיטרנו אותם".

אז אם אנחנו הולכים לבחירות ואתם רואים שהפוליטיקאים מבטיחים כסף לזה וכסף להוא, וכסף, כסף, כסף - תזכרו שאלה הבטחות ריקות, כי כל הכסף הזה מגיע עם מחיר. את המחיר אנחנו נצטרך לשלם, אנחנו והילדים שלנו והנכדים שלנו, בריבית דריבית.