חיסון קורונה
צילום: אי-פי

חיסון בישראל בעוד חודש: בתיה"ח נערכים לחסן צוותים כבר בינואר

משרד הבריאות עדכן את בתי החולים כי כמות החיסונים שתגיע גדולה ממה שהיה צפוי בתחילה • סקר כאן חדשות מעלה כי רק 1 מכל 5 ישראלים בטוח שיתחסן, לכשהיה חיסון זמין
קטי דור ומואב ורדי
03 בדצמבר 2020
21:15

משרד הבריאות הודיע למנהלי בתי החולים להיערך למתן חיסונים נגד קורונה לצוותים הרפואיים כבר בתחילת החודש הבא. כך פורסם אתמול (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. עוד עודכנו בתי החולים כי כמות החיסונים שתגיע גדולה ממה שהיה צפוי בתחילה. על פי התעדוף המתגבש, תחילה יחוסנו הצוותים שמטפלים ישירות בחולי קורונה. הם לא יחויבו לקבל את החיסון. כמה מנהלים יציעו לעובדים לעשות בדיקות סרולוגיות לגילוי נוגדנים, לפני ההחלטה על קבלת החיסון.

25% מהישראלים מעידים כי הם חושבים או בטוחים שלא יסכימו להתחסן

25% מהישראלים מעידים כי הם חושבים או בטוחים שלא יסכימו להתחסן נגד קורונה, לכשיהיה חיסון זמין בישראל. כך עולה מסקר כאן חדשות שתוצאותיו פורסמו היום בחדשות הערב בכאן 11.

ביחס למדינות אחרות בהן נערכו סקרים דומים, שיעור הנשאלים בסקר כאן חדשות שענו "חושב שלא" או "בטוח שלא" בתשובה לשאלה האם יסכימו להתחסן - גבוה משיעור הנשאלים שענו תשובה דומה בבריטניה, גרמניה ואיטליה. גם בארצות הברית העידו רבע מהאזרחים כי לא יסכימו להתחסן, ואילו בצרפת 33% העידו שכנראה או בטוח שלא יתחסנו.

63% מהנשאלים בסקר כאן חדשות השיבו כי הם חושבים או בטוחים שיסכימו להתחסן, לכשהיה חיסון זמין. 22% השיבו כי בטוח שיתחסנו. בסקרים מדינות אחרות - בבריטניה 43% השיבו שבטוח יסכימו להתחסן נגד קורונה, בגרמניה 35%, באיטליה 38%, בארצות הברית 30% ובצרפת 21%.

בתשובה לשאלה ממה אתה יותר מודאג - קבלת חיסון שהשפעותיו אינן ידועות, או מהסיכוי להידבק בקורונה, מחצית מהנשאלים בסקר השיבו כי הם יותר מודאגים מהידבקות, לעומת 28% שהשיבו כי הם מודאגים יותר מהחיסון. בתשובה לשאלה האם אתה סומך על הממשלה שתקבל החלטות נכונות לגבי החיסון לקורונה, 64% מהנשאלים השיבו שהם סומכים על הממשלה.