בני גנץ
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

גנץ לפלסטינים: "האינטרס שלכם לחזור למשא ומתן"

במסר שפרסם בעמוד "אלמונסק" אמר: "נסייע בנושא חיסונים, ונקדם פרויקטים בעזה בתנאי שיוחזרו השבויים"
רועי שרון
04 בדצמבר 2020
12:10

שר הביטחון בני גנץ קרא היום (שישי) לפלסטינים לחזור למשא ומתן ישיר ולהגביר את התיאום בנושא הקורונה. בסרטון שפירסם בעמוד "אלמונסק", המופעל על ידי היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים. בדבריו אמר לפלסטינים כי "המזרח התיכון משתנה, זה אינטרס שלכם לחזור למשא ומתן". 

גנץ הוסיף: "נסייע לכם בנושא החיסונים- נגביר את האכיפה על אי כניסת אזרחים ישראלים לשטחי A ו-B בתיאום עם הרשות הפלסטינית ונתחיל בדיקות מדגמיות במעברים". הוא הוסיף: "נקדם פרויקטים גדולים ברצועת עזה. הוצאת פועלים, אזורי תעשייה משותפים ופרויקטים בנושא אנרגיה, מים וחקלאות – בתנאי שיוחזרו השבויים והנעדרים ותופסק התעצמות חמאס". 

השבוע אישר הקבינט המדיני-ביטחוני להעביר לרשות הפלסטינית את כספי המסים שישראל גובה עבורם, בהמשך לחידוש התיאום הביטחוני והמגעים בין הצדדים. לדברי גורם המעורה בפרטי הדיון 2.5 מיליארד שקלים יועברו לפלסטינים, אך על פי החוק הישראלי יקוזזו מהם כספי התשלומים שהרשות מעבירה למשפחות מחבלים שביצעו פיגועים. הקיזוז צפוי להסתכם בכ-60 מיליון שקלים בשנה.

בחודש שעבר אישרו בכירים פלסטיניים לכאן חדשות כי הרשות הפלסטינית מחדשת את התיאום הביטחוני והאזרחי עם ישראל וחוזרת לקחת את כספי המיסים ממנה. ההתפתחות התאפשרה בעקבות מכתב שקיבלה הרשות ובו ישראל הודיעה כי היא מחויבת להסכמים בין ישראל לפלסטינים.