-
צילום: אי-פי

משרד הבריאות: שילשנו את כמות החיסונים שנרכוש ממודרנה

בהודעה משותפת לשר הבריאות וראש הממשלה נמסר כי המדינה חתמה עם החברה האמריקנית שמספר החיסונים שיגיעו לישראל יהיו שישה מיליון, ולא שני מיליון כפי שסוכם קודם. השר אדלשטיין: "לא יהיה אזרח שירצה להתחסן ולא תהיה לנו אפשרות לספק לו את החיסון"
נוב ראובני
04 בדצמבר 2020
14:54

משרד הבריאות הודיע היום (שישי) כי חתם עם חברת מודרנה על הסכם להכפלה פי שלושה של כמות החיסונים שהחברה תספק לישראל בשנת 2021, מכמות של שני מיליון חיסונים לכמות של שישה מיליון חיסונים שיספיקו לשלושה מיליון אזרחים. בהודעה משותפת לראש הממשלה ושר הבריאות, כתב השר אדלשטיין: "לא יהיה אזרח שירצה להתחסן ולא תהיה לנו אפשרות לספק לו את החיסון".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר כי ההסכם "נותן לנו תקווה. אנחנו רואים את האור בקצה המנהרה. עד אז אנחנו צריכים לשמור על הכללים. המשימה שלנו היא להביא חיסונים, המשימה שלכם – לשמור על הכללים".

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין הוסיף כי "צוותים מקצועיים התחילו בעבודה מאומצת על אופן חלוקת החיסונים. אבל עד שכולנו נהיה מחוסנים ייקח עוד מספר חודשים וחובה על כולנו להקפיד על ההנחיות ולא להיכנס לשאננות".

בחודש נובמבר הודיעה מודרנה כי הגיעה ליעילות של 95% אחוז בבדיקות הראשוניות. כ-30 אלף בני אדם לקחו חלק בסבב הבדיקות. "אנו מקווים שיהיו לנו 20 מיליון חיסונים עד לסוף השנה הזאת", אמר נשיא מודרנה עם ההכרזה על תוצאות הניסוי. "מקווים שנגיע ל-500 מיליון עד מיליארד מנות בשנה הבאה. נגיש בקשת חירום לאישור החיסון. המסמכים יגובשו ויישלחו ל-FDA כבר בשבועות הקרובים. זה ציון דרך חשוב במסע שלנו". 

בתוך כך, ראש מנהל המזון והתרופות האמריקני, סטיבן האן, אמר לסוכנות הידיעות "רויטרס": "בכוונתינו לאשר את חיסונים של פייזר וביונטק בשבועיים הקרובים". עוד ציין כי עד לסוף החודש ארצות הברית צפויה להחזיק בכ-20 מיליון מנות חיסון מוכנות לשימוש הציבור.