ליברמן באולפן השבוע

אביגדור ליברמן: "חייבים למנוע מנתניהו 61 מנדטים, זה נחוץ לישראל"

יו"ר ישראל ביתנו התראיין לירון דקל בתוכנית השבוע בכאן 11 והראה נכונות ללכת לבחירות: "כשאתה מסתכל על 35 שרים, על כל המאבקים - זול יותר למדינה ללכת לבחירות". את המטרה שהציב לגוש - להחליף את נתניהו, הוא מנמק בהתנהלות רה"מ מול הבכירים: "המדינה לא מתנהלת, מחליף אותה המשולש נתניהו-בן שבת-יוסי כהן"
השבוע
04 בדצמבר 2020
20:28

יו"ר ישראל ביתנו מתכונן לבחירות ומסמן מטרה - החלפת שלטון נתניהו. בריאיון לירון דקל בתוכנית השבוע בכאן 11 טען הפוליטיקאי הוותיק כי "חייבים למנוע מנתניהו 61 מנדטים, זה נחוץ לישראל". שר הביטחון לשעבר האשים את ראש הממשלה בניהול ענייניה במחשכים יחד עם ראש המוסד וראש המל"ל ואמר: "המדינה לא מתנהלת, יש לה תחליף: משולש נתניהו-בן שבת-יוסי כהן". 

"כשאתה מסתכל על 35 שרים, על כל המאבקים - זול יותר למדינה ללכת לבחירות", אמר ליברמן. "הייתי מעדיף לו היה אפשר להקים ממשלה בכנסת הנוכחית אבל אני לא משלה את עצמי. אני רואה את חילופי המהלומות בין גנץ ולפיד, בין כולם שם". 

כל הסקרים האחרונים מראים כי המשימה של ליברמן תלויה בעיקר באדם אחד - נפתלי בנט, שיכול שרק איתו יוכל נתניהו להקים ממשלה. "הבעיה של בנט זה שהוא ילך בסופו של דבר עם נתניהו. כל מי שיצביע ימינה צריך להבין שבסופו של דבר ימינה זה קואליציה של סמוטריץ', דרעי, ליצמן ונתניהו", אמר. 

שר הביטחון והחוץ לשעבר מתח ביקורת על הסתרת מידע מבכירי מערכת הביטחון, וניהול ענייניה הביטחוניים של המדינה בקרב הבכירים המקורבים לנתניהו בלבד. "יש ניסיון לנטרל לגמרי את צה"ל, מערכת הביטחון, הם לא קיימים. גם כשצריך מטושים מי שמביא אותם זה המוסד, כשיש משלחת למפרץ לא משרד החוץ אחראי עליהן". 

על רקע הדיונים בקרב הגוש המתנגד לשלטון נתניהו לגבי המועמד המתאים לעמוד בראשו, אמר ליברמן שאינו שם את האינטרסים האישיים שלו מעל אלו הפוליטיים. "אני ממליץ לכולם להוריד אמביציות אישיות ולא לחשוב רק על הבחירות הקרובות אלא על המדינה. מבחינת רקורד הנתונים, הרקע, לי יש יותר מכל אחד אחר במערכת הפוליטית אבל אני לא שם אמביציות לפני הכל", אמר.