-
צילום: אי-פי

בנו של פחריזאדה על ההתנקשות: "אבא נורה 5-4 פעמים, אשתו ישבה לצדו ולא נפגעה"

ילדיו של מוהסן פחריזאדה סיפרו בריאיון לטלוויזיה האיראנית על רגעי מותו וטענו: לא הייתה מכונת ירייה שהופעלה מרחוק, כפי שנטען, הייתה שם מלחמה של ממש
מאיה ראכלין
04 בדצמבר 2020
22:19

חיסול מדען הגרעין פחריזאדה - עדות ממקור ראשון: בנו של המדען שחוסל באיראן סיפר היום (שישי) בריאיון לטלוויזיה הממלכתית באיראן על הרגעים האחרונים של אביו, וטען - החיסול לא התבצע ממכונת יריה מופעלת בלוויין כמו שנטען. "הייתה שם מלחמה של ממש", סיפר הבן שהיה לצד אביו במכונית בעת האירוע. לצידם הייתה גם אשתו של פחריזאדה, שלא נפגעה מהיריות. "אבי נפגע ארבע-חמש פעמים מקליעים", אמר. 

כתבת הניו יורק טיימס שמסקרת את איראן והמזרח התיכון שיערה שבעקבות המידע הזה ניתן להניח שהיורה היה מיומן, ושלא מדובר במכונת ירייה כפי שפרסמו במשמרות המהפכה. עוד סיפרו בניו של המדען, שאביהם הוזהר על ידי צוות הביטחון שלו שלא לצאת ביום ההתנקשות. אבל הוא יצא בכל זאת, כיוון שהתכוון להגיע לפגישה חשובה.

הבוקר פורסם שמומחי גרעין ובכירים ששירתו בעבר בכור בדימונה התבקשו לנקוט משנה זהירות בהתנהלותם היומיומית. לפי מידע שהגיע לידי כאן חדשות, איש מדע שעבד בכור התבקש להימנע ממסלולי הליכה קבועים, מחבילות חשודות ומאירועים לא שגרתיים - משום שלא מן הנמנע כי גורמים איראנים עוקבים אחר פעילותו ברשת.